Inkubator Digital Dragons rekrutuje

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Inkubator Digital Dragons rekrutuje

Udostępnij:

Studia growe nie muszą już zazdrościć startupom dedykowanych programów inkubacji, ponieważ mają teraz własny, wyspecjalizowany program rozwoju. Do Inkubatora Digital Dragons zaprasza Krakowski Park Technologiczny.

– To propozycja dla wszystkich tych, którzy projektują gry, ale mają braki w kwestii kompetencji biznesowych – nie rozwijamy bowiem umiejętności designerskich, ale biznesowe. Nie przegapcie rekrutacji do programu, w którym świetni specjaliści z branży podzielą się swoją wiedzą – mówi Łukasz Leszczyński, koordynator Inkubatora Digital Dragons.

W Krakowskim Parku Technologicznym trwa nabór do trzeciej edycji programu inkubacji dla młodych studiów growych. Tym razem, zespół inkubatora zaprasza twórców gier mobilnych, którzy są na rynku nie dłużej niż 5 lat i są w trakcie produkcji gry. Ze względu na wyjątkową sytuację epidemiczną, tegoroczna edycja odbędzie się online, nie tracąc jednak nic z wyjątkowego klimatu Inkubatora Digital Dragons, który od 2 lat wspiera młode studia growe w szybszym rozwoju.

Dotychczas, w ramach Inkubatora DD odbyły się dwie edycje inkubacji – pierwsza dla projektów mobilnych, druga dla gier na konsole i PC. Programy te miały charakter pilotażu, podczas którego testowane były formy, pomysły oraz zakres wsparcia dla uczestników.

Tegoroczna edycja składająca się z czterech dwudniowych zjazdów odbędzie się w całości online. W planie są szkolenia oraz konsultacje z wielu kluczowych zagadnień: od planowania, organizacji produkcji, zarządzania projektem, marketingu, PR-u, przez pitchowanie, modele biznesowe, monetyzację, user acquisition, retencję, po omówienie specyfiki sklepów mobilnych czy współpracy z inwestorem i wydawcą.

Program inkubacji rozpocznie się w drugiej połowie października i potrwa do grudnia. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 września. Ta edycja organizowana jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Ze względu na tę współpracę, organizatorzy zachęcają do udziału szczególnie zespoły z Małopolski, ale nie wyłącznie.

Korzenie, czyli Baltic Game Industry

Inkubator Digital Dragons to najważniejszy rezultat trwającego 3 lata projektu Baltic Game Industry, w ramach którego Kakowski Park Technologiczny oraz partnerzy z 8 państw regionu Morza Bałtyckiego projektowali, wdrażali i testowali rozwiązania wspierające bałtycką branżę gier.

Bazując na doświadczeniach inkubatorów ze Szwecji, Danii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii oraz na know – how zbudowanym w Inkubatorze Technologicznym KPT, uruchomione zostałydwie pilotażowe edycje Inkubatora Digital Dragons, testujące różne metody inkubowania młodych studiów growych.

– Wiemy jak budować skuteczne, rzeczywiście działające programy inkubacji. A pozostając w duchu lean – odkryliśmy również kilka sposobów, jak tego nie robić – mówi Paulina Pyzioł, specjalistka ds. inkubacji w Inkubatorze Digital Dragons.

Projekt Baltic Game Industry to nie tylko inkubator. To także współpraca z władzami samorządowymi, aby te, łaskawszym okiem spoglądały na branżę gier, to również opracowane liczne materiały analityczne i eksperckie oraz wymiana wiedzy w gronie ośmiu partnerów o zróżnicowanych doświadczeniach.

W ramach wspólnej inicjatywy ustanowiono również nową nagrodę branżową: Baltic Sea Games Award. Warto dodać, że biorące udział w konkursie polskie studia prezentowały szalenie wysoki poziom, wyraźnie dominując nad konkurentami, zaś główną nagrodę w 2019 r. zdobyła gra Weakless katowickiego studia Punk Notion.

Więcej szczegółów o projekcie Baltic Game Industry, finansowanym ze środków programu Interreg Baltic Sea Region, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, można znaleźć na http://baltic-games.eu.

Warto śledzić profil Inkubatora Digital Dragons na Facebooku, ponieważ już wkrótce opublikowane zostaną nazwiska trenerów i mentorów tegorocznej edycji. Można tam znaleźć także informacje przydatne w prowadzeniu własnego studia growego.

To nie jedyna okazja do przyspieszenia rozwoju studia growego, jaką proponuje Krakowski Park Technologiczny: zapraszamy także na zajęcia w ramach Digital Dragons Academy.

 

 

Publikacja powstała we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym