Inkubator innowacji – hub:raum Kraków rośnie w siłę i rekrutuje

Dodane: 02.07.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Coraz więcej zgłoszeń notuje hub:raum Kraków – inkubator innowacji dla startupów, którego oficjalna premiera odbyła się dwa miesiące temu. Głównym celem drugiej po Berlinie placówki stworzonej przez Deutsche Telekom jest wspieranie innowacyjnych pomysłów młodych przedsiębiorców z Europy.

Coraz więcej zgłoszeń notuje hub:raum Kraków – inkubator innowacji dla startupów, którego oficjalna premiera odbyła się dwa miesiące temu. Głównym celem drugiej po Berlinie placówki stworzonej przez Deutsche Telekom jest wspieranie innowacyjnych pomysłów młodych przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym miesiącu przedstawiciele hub:raum uczestniczyli w kilku branżowych konferencjach, m.in. Bitspiration, TEDxLinz czy Offline Plaja Party. Ze względu na rosnące potrzeby inkubatora, prowadzona jest także rekrutacja na dwa stanowiska: Ewangelisty oraz Analityka.

Nowa inicjatywa na polskiej scenie startupowej to nie tylko zaplecze technologiczne i dostęp do bazy klientów Deutsche Telekom, ale także kompleksowe wsparcie począwszy od finansowania, poprzez zapewnienie przestrzeni do pracy, na doradztwie mentorów kończąc. hub:raum Kraków to niejako platforma startowa, która oferuje wsparcie początkującym firmom z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

Misją hub:raum Kraków jest wspieranie innowacyjnych firm, które w przyszłości będą współpracować z lokalnymi operatorami, m.in. ze Słowacji, z Węgier, Rumunii czy Chorwacji. W efekcie oddziały Deutsche Telekom w innych europejskich krajach otrzymają wartościowy produkt, a startup świetny kanał dystrybucji z potężną bazą klientów. – mówi Alicja Pitthan, analityk hub:raum Kraków. Cieszymy się, bo codziennie napływają do nas kolejne ciekawe zgłoszenia. Prowadzimy już wstępne rozmowy z pierwszymi startupami. – dodaje.

Dotychczas przedstawicieli hub:raum można było spotkać podczas kilku konferencji branżowych, między innymi Mobile Mobile Conf, Railsberry czy KrakSpot. Z kolei, w ramach współpracy z T-Mobile Austria inkubator innowacji uczestniczył w konferencji TEDxLinz. Czerwiec to pracowity czas dla hub:raum. Dwa dni po konferencji w Austrii wróciliśmy do Krakowa, by objąć patronatem branżowe święto – Bitspiration. To jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych konferencji w Polsce poświęconych internetowi. Podczas wydarzenia poprowadziliśmy warsztat na temat tworzenia aplikacji przyjaznych użytkownikowi (dzięki wsparciu Działu Innowacji T-Mobile) oraz byliśmy obecni w Jury podczas konkursu startupów (Demo Day). Nagrodą dla zwycięskiej drużyny był wyjazd do Niemiec oraz możliwość przyjrzenia się z bliska pracy w hub:raum Berlin i funkcjonowaniu tamtejszego ekosystemu startupowego. – mówi Filip Dębowski, Event and Communication Manager w hub:raum Kraków. Pod koniec czerwca współorganizowaliśmy również Offline Plaja Party, czyli wydarzenie dla startupów w konwencji imprezy na plaży. W planach mamy również inne aktywności. Już w lipcu będziemy uczestniczyć w konferencji w chorwackiej Rijece. – dodaje Dębowski.

Dynamiczny rozwój oraz udział w licznych międzynarodowych konferencjach sprawia, że potrzeby hub:raum również rosną. Z tego względu prowadzona jest rekrutacja na następujące stanowiska:

  • Ewangelista, którego obowiązki będą obejmowały m.in. reprezentowanie hub:raum na międzynarodowych wydarzeniach poświęconych startupom i przedsiębiorczości, utrzymywanie sieci kontaktów biznesowych w branży technologicznej i wsparcie inkubacji startupów. Idealny kandydat powinien mieć świetne umiejętności komunikacyjne i znać rynek startupów. Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres [email protected] (dodając w temacie wiadomości „Nr ref. DP/IL/HUB”).
  • Analityk będzie się zajmować ewaluacją napływających zgłoszeń, weryfikowaniem potencjału biznesowego, moderowaniem spotkań ze startupami aplikującymi do hub:raum oraz prowadzeniem procesu inwestycyjnego. Wymagane wysokie umiejętności analityczne i co najmniej 2-letnie doświadczenie inwestycyjne. Zgłoszenia można przysyłać na adres [email protected] (dodając w temacie wiadomości „Nr ref. DP/SA/HUB”).

Dynamiczny rozwój krakowskiej placówki zbiegł się w czasie z ekspansją inkubatora na kolejny, niezwykle wartościowy rynek technologiczny. 17 czerwca nastąpiła premiera hub:raum Tel-Aviv – programu, do którego mogą zgłaszać się młodzi przedsiębiorcy z Izraela. Inicjatywa oferuje pomoc począwszy od przygotowania startupu do ekspansji na europejskich rynkach, poprzez rozmowy z przedstawicielami lokalnych europejskich operatorów należących do grupy DT, a na zapewnieniu finansowania i biur w hub:raum Berlin kończąc. Więcej informacji znajduje się tutaj.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem