iNKubator przyjął już kilkadziesiąt zgłoszeń

inkubator przyjal juz kilkadziesiat zgloszen
Udostępnij:
W tydzień od ogłoszenia startu projektu iNKubator, w którym młodzi przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie Naszej Klasy w budowaniu swojego biznesu, nadeszło aż kilkadziesiąt zgłoszeń.

W tydzień od ogłoszenia startu projektu iNKubator, w którym młodzi przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie Naszej Klasy w budowaniu swojego biznesu, nadeszło aż kilkadziesiąt zgłoszeń.

- Liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania, jednak jeszcze bardziej pozytywnie zaskoczyła nas ich jakość. Niektóre biznesplany zawierają pomysły inspirowane już istniejącymi serwisami, natomiast większość stara się rozwiązywać nowe problemy w niespotykany dotąd na polskim rynku sposób. Co więcej, część projektów już teraz jest nieźle przygotowana merytorycznie i ma określone cele do realizacji. - mówi Jakub Borkowski, New Venture Manager NK.

Nk.pl to największy i najbardziej znany start-up w historii polskiego Internetu. Ponad 5 lat temu 4 studentów uruchomiło serwis, którym w ciągu 2 lat zainteresowało się ¾ polskich Internautów! Od tygodnia Nasza Klasa rzuca wzywanie młodym-kreatywnym: Pobijcie nas! I oferuje im wsparcie. - Szukamy pomysłów na biznes w sieci, szczególnie takich, które chcą generować przychód w Internecie wykorzystując społeczność. NK to największy polski serwis społecznościowy i istnieje możliwość synergii nowych projektów z naszym serwisem. Start-up'y otrzymują od nas dostęp do API portalu. Cieszymy się również, gdy projekty nadsyłane do iNKubatora są innowacyjne i biorą pod uwagę obecne trendy, jak np. mobile. Każdy projekt oceniamy indywidualnie pod kątem pomysłu oraz zespołu, który go tworzy. Jeżeli projekt jest interesujący, chętnie spotkamy się z pomysłodawcami w celu ustalenia szczegółów. - dodaje Borkowski.

Projekty ocenianie i wspierane będą przez wysokiej klasy specjalistów. Wśród mentorów, którzy potwierdzili swoje zaangażowanie w projekt znajdują się m.in.: Grzegorz Czapla (prezes Spółki Inwestycje.pl S.A.), Grzegorz Marczak (bloger, Antyweb.pl), Tomasz Parfjanowicz (Ecosystem and Developer Experience Lead w Nokia Poland), Wojtek Piotrowski (praktyk, Juice), Paweł Tkaczyk (narrator, Midea), Michał Wiśniewski (doradca strategiczny), a także Maciej Popowicz (pomysłodawca, jeden z założycieli i pierwszy prezes Naszej Klasy), Michał Sadowski (prezes zarządu Brand24 S.A.), Łukasz Szymula (Country Manager, TradeDoubler Sp. z o.o.), dr Dariusz Tworzydło (prezes zarządu Exacto Public Relations sp. z o.o., Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski), Mariusz Wszołek (Uniwersytet Wrocławski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Rafał Brzoska (prezes, założyciel i współwłaściciel spółek z Grupy Integer.pl), Maciej Budzich (autor bloga o mediach, marketingu i internecie – blog.mediafun.pl), Jacek Jankowski (VP Games & Products w Hypnotized), Przemek Pluta (PayPal), Marcin Szałek (założyciel CityDeal.pl, obecnie Groupon.pl).

Zainteresowani młodzi przedsiębiorcy mogą się zgłaszać na stronie inkubator.nk.pl. Projekty, które przedstawią będą analizowane przez grono ekspertów. Po pozytywnej weryfikacji start-up otrzymuje merytoryczne wsparcie mentorów podczas miesięcznej preinkubacji, która przygotowuje młodych biznesmenów do prezentacji swojego pomysłu przed inwestorami. To spotkanie otwiera drogę do rocznej inkubacji, podczas której nowo założona spółka z o.o. otrzyma wsparcie merytoryczne, finansowe (do 230 000 zł), organizacyjne oraz technologiczne (przestrzeń biurowa, infrastruktura IT), a także marketingowe (możliwość wykorzystania kampanii reklamowej w ramach portalu nk.pl).tingu i internecie – blog.mediafun.pl), Jacek Jankowski (VP Games & Products w Hypnotized), Przemek Pluta (PayPal), Marcin Szałek (założyciel CityDeal.pl, obecnie Groupon.pl).

Młodzi przesiębiorcy mogą zgłaszać swoje projekty do 15 czerwca 2012.

źródło: informacja prasowa