Inno-Tech Expo – 3 dni zaawansowanych technologii

Dodane: 06.06.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Inteligentne miasta, wirtualizacja, bioinżynieria, druk 3D – to wszystko już w drugiej połowie października będzie można doświadczyć w Kielcach, podczas Inno-Tech Expo. Będzie to pierwsze w Polsce wydarzenie łączące pod jednym dachem biznes, naukę i inwestycje, mające na celu ekspozycję i promocję

Inteligentne miasta, wirtualizacja, bioinżynieria, druk 3D – to wszystko już w drugiej połowie października będzie można doświadczyć w Kielcach, podczas Inno-Tech Expo. Będzie to pierwsze w Polsce wydarzenie łączące pod jednym dachem biznes, naukę i inwestycje, mające na celu ekspozycję i promocję najciekawszych projektów technologicznych.

Na co dzień wiele się mówi o kwestii monetyzacji projektów zaawansowanych technologicznie. Jeśli powstają one w działach R’nD dużych korporacji – ich wdrożenie jest wpisane w rozwój. Jednak gdy powstają w małych firmach, albo na uczelniach – droga do implementacji bywa długa i wyboista – tłumaczy Anita Kijanka z Com Creation, współorganizator imprezy. Targi Inno-Tech Expo mają za zadanie skrócić ją do minimum – poprzez efekt synergii i połączenie nauki, doświadczenia i inwestorów.

Targi rozpoczną się 17 października i potrwają trzy dni. Pierwszy dzień Targów poświęcony będzie sieciowaniu – łączeniu pomysłów i zaawansowanych projektów, doświadczenia i kapitału. Celem jest stworzenie platformy współpracy, która pozwoli na efektywny rozwój poszczególnych projektów i synergię w działaniu uczestników.

Drugi i trzeci dzień targów obfitować będzie w tematyczne konferencje, pokazy i warsztaty przygotowane zarówno przez organizatorów targów, jak i wystawców. Poszczególne wystąpienia służyć mają nie tylko wymianie wiedzy i informacji, ale także zapoczątkują szerszą dyskusję na temat innowacji, rozwoju technologicznego i ciekawych projektów w Polsce i na świecie.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli młodych, a także dojrzałych firm technologicznych, instytucje otoczenia biznesu, parki i inkubatory technologiczne oraz szkoły wyższe – dodaje Łukasz Bilski, prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Tranferu Technologii w Kielcach – Specjalnie przygotowane strefy (m.in. Startup Zone, VC Zone) ułatwią poruszanie się zarówno zwiedzającym, jak i samym uczestnikom, pozwalając równocześnie na poznanie szerokiego przekroju projektów w krótkim czasie.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem