innogy go! wprowadza do aplikacji nowe formy rozliczeń

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

innogy go! wprowadza do aplikacji nowe formy rozliczeń

Udostępnij:

Użytkownicy innogy go! będą mogli rozliczyć się nie tylko na minuty, ale także za pomocą pakietów, subskrypcji i voucherów. Korzystając z nowych form rozliczeń można zaoszczędzić na wynajmie auta elektrycznego.

Carsharing elektryczny innogy go! to jedna z najpopularniejszych usług wynajmu samochodów w stolicy. Użytkownicy do tej pory wypożyczając samochód za pomocą aplikacji rozliczali się z przejechanych minut. Teraz do dyspozycji będą mieli dodatkowe opcje rozliczeń. innogy go! wprowadza do aplikacji aż trzy dodatkowe metody płatności: subskrypcje, vouchery oraz pakiety minutowe. Nowa oferta przekłada się nie tylko na elastyczne podejście do regulowania rachunku, ale przede wszystkim na korzyści finansowe dla użytkownika: za przejazdy BMW i3 możemy zapłacić nawet o 67% mniej! Co ciekawe, część ofert można łączyć, co w rezultacie może dodatkowo obniżyć rachunek za przejazd.

Elastyczne formy rozliczeń bezpośrednio wpływają na obniżenie ceny za minutę i wiążą się ze znacznymi oszczędnościami dla użytkowników. Nasza rewolucyjna oferta to kolejny krok w celu zwiększania grona użytkowników carsharingu. Przy takim rozwiązaniu, jakie mamy do zaoferowania, posiadanie własnego samochodu w mieście staje się coraz mniej opłacalne. W jednej z naszych subskrypcji użytkownik za jazdę o wartości 20 zł zapłaci realnie jedynie 6,63 zł. Ważna jest nie tylko optymalizacja ekonomiczna, ale przede wszystkim – pozytywne oddziaływanie na rozwój usług współdzielonych i polepszanie warunków życia – mówi Andrzej Popławski Head of e-mobility w innogy Polska.

Dla zorganizowanych: pakiety minutowe

Osoby, które są w stanie przewidzieć na jak długo będą potrzebować samochodu innogy go! mogą korzystać z pakietów minutowych. W chwili rezerwacji pojazdu użytkownik z góry wybiera i płaci za pakiet czasowy. Do dyspozycji ma aż trzy opcje. BMW i3 może wynająć na 30 min za 29,99 zł (0,99 zł/min), 75 min za 59,99 zł (0,79 zł/min) oraz 300 min za 99,99 zł (0,33 zł/min). Rozliczenie następuje dopiero po zakończeniu najmu samochodu. Z tego względu, jeśli przekroczy się czas wybranego pakietu, za dodatkowo wykorzystane minuty trzeba zapłacić zgodnie ze stawką innogy go!, a więc 1,19 zł/min.

 Trzy sposoby na subskrypcję

Subskrypcje to oferta stworzona dla osób, które chcą korzystać z carsharingu nie tylko okazjonalnie. Użytkownik, który zdecyduje się na ten model ma do wyboru trzy możliwości. Subskrypcja odnawia się automatycznie, ale można z niej zrezygnować w każdym momencie i kwota nie będzie naliczana od nowego okresu rozliczeniowego. W nowej ofercie znajdziemy:

  1. subskrypcję na 30 dni w cenie 199 zł, w której codziennie mamy do wykorzystania 20 zł
  2. subskrypcję na 28 dni w cenie 199 zł, w której w ciągu tygodnia mamy do wykorzystania 70 zł
  3. subskrypcję na 7 dni w cenie 59 zł, w której codziennie mamy do wykorzystania 20 zł

Decydując się na jedną z powyższych opcji znacząco obniżamy koszt wynajmu samochodu na minuty. Na przykład wybierając opcję nr 1, a więc subskrypcję na 30 dni w cenie 199 zł, otrzymujemy pakiet o wartości 600 zł, czyli rabat w wysokości aż 67%!

Wybierając subskrypcję innogy go!, nasze konto będzie zasilane codziennie o północy lub w przypadku wyboru opcji tygodniowej – raz na 7 dni. Niewykorzystana danego dnia lub w danym tygodniu kwota przepada o godz. 23:59. W sytuacji, gdy przekroczymy limit dzienny lub tygodniowy, za dodatkowo wykorzystane minuty zapłacimy zgodnie ze stawką innogy go!

Subskrypcje dostępne są tylko w aplikacji innogy go!, w zakładce „Subskrypcje i Vouchery”. Można przeznaczyć je na wynajem w rozliczeniu za minuty lub kupić pakiet czasowy (30 min, 75 min, 300 min). Takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi korzyściami finansowymi.

Vouchery

W przypadku zakupu vouchera, użytkownik zasila swoje konto określoną sumą pieniędzy. Do wyboru ma cztery opcje:

  1. voucher pre-paid o wartości 300 zł – za 285 zł
  2. voucher pre-paido wartości 500 zł – za 469 zł
  3. voucher pre-paido wartości 1000 zł – za 919 zł
  4. voucher No limit 24 h – za 299 zł

Dla pierwszych trzech voucherów, termin ważności to 90 dni, a zaletą tej formy rozliczenia jest jedna, zbiorcza faktura. Tym samym, jest to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących np. jednoosobową działalność gospodarczą.

W opcji No limit 24 h użytkownik płaci 299 zł i otrzymuje pakiet o wartości 1715 zł! W tej opcji minuta jazdy kosztuje nas więc tylko 0,21 zł. Z vouchera można korzystać przez 24 godziny, ale w odróżnieniu od standardowej stawki dobowej, z tym voucherem użytkownik może wielokrotnie zmieniać samochody.

Najem zawsze rozliczany jest po zakończeniu usługi. Dlatego warto zwrócić uwagę na moment kończenia najmu. Jeśli wypożyczymy autoprzed końcem ważności voucherai zakończymy po upływie tego terminu, zapłacimy za najem w całości, a niewykorzystana wartość vouchera przepadnie. Analogicznie w przypadku subskrypcji, najem zakończony po godzinie 23.59 będzie rozliczony w całości z wartości subskrypcji z następnego dnia.

Promocja 5 zł codziennie za zgody

Subskrypcje, vouchery i pakiety minut to nie jedyne nowości wprowadzone przez innogy go! Jeśli w aplikacji wyrazimy cztery zgody: na kontakt e-mail, kontakt telefoniczny, na oferty od partnerów trzecich oraz personalizację (profilowanie) ofert – otrzymamy bonus w wysokości 5 zł do wykorzystania na codzienne jazdy przez 30 dni, czyli łącznie kwotę 150 zł. Kod promocyjny za zgody można wykorzystać w dowolnej formie rozliczenia (pakiety minut/minuty jazdy) do północy każdego dnia.

 

Fot.mat.pras. innogy go!