innogy Polska i hub:raum prezentują wspólny program dla startupów – WARP Empower Spaces

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

innogy Polska rozpoczęła współpracę z hub:raum, jednostką stworzoną przez grupę Deutsche Telekom, która wspiera startupy. Firmy wspólnie rozpoczęły wdrożenie programu WARP Empower Spaces, który umożliwia młodym przedsiębiorstwom wprowadzenie na rynek ich innowacyjnych produktów i usług.

Do podjęcia współpracy w ramach programu poszukiwane są startupy, które specjalizują się obszarach takich jak smart living, smart city, smart home, inteligentne wykorzystywanie energii, ENERNET. Są to jedynie wybrane przykłady, a innogy i hub:raum zapraszają do współpracy również firmy, które mają do zaoferowania nieszablonowe rozwiązania, które mogą zadziwić rynek i zmienić miejsca, w których żyjemy i pracujemy.

– Startupy odgrywają ważną rolę w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań przyszłości. Do osiągnięcia sukcesu potrzebny jest im partner, który dobrze zna rynek i otoczenie biznesowe. innogy Polska wspiera młode polskie przedsiębiorstwa, oferując im skalowanie produktów i usług w oparciu o wiedzę ekspercką, kanały komunikacji oraz sprzedaży. W ten sposób staramy się dzielić wieloletnim doświadczeniem z inspirującymi podmiotami. Z programem WARP Empower Spaces wiążemy duże nadzieje i jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów współpracy ze startupami, które zostaną wybrane w procesie rekrutacji – mówi Artur Stawiarski, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Przedsiębiorstwa/ M&A innogy Polska.

– Idea programu WARP Empower Spaces jest spójna z koncepcją działania samego hub:raum. W obydwu przypadkach chodzi o znalezienie młodych przedsiębiorców pracujących nad innowacyjnymi rozwiązaniami i wykorzystanie efektu synergii płynącego ze współpracy między nimi, a światowej klasy korporacjami. Wierzymy, że współdziałanie takich środowisk, może doprowadzić do wypracowania nowatorskich rozwiązań, które popchną nasze życie w nową technologicznie erę – komentuje Marcin Maciejewski, Innovation Driver w hub:raum Kraków.

– hub:raum przez cztery lata swojej działalności zyskał zasoby, doświadczenie i unikalną w skali europejskiej wiedzę w zakresie rozwoju działalności startupów. Możemy śmiało powiedzieć, że czyni nas to ekspertami w zakresie akceleracji projektów startupowych, zarówno tych z obszaru telekomunikacji, jak i innych, związanych z nowymi technologiami. Ale to nie koniec naszych atutów. Z całą pewnością są nimi także nowoczesna i przestronna powierzchnia biurowa w Krakowie oraz fantastyczna atmosfera pracy w młodym i energicznym zespole – dodaje Jakub Probola, szef hub:raum dla Europy Środkowo-Wschodniej.

Termin zgłaszania do programu mija 26 maja. W procesie selekcji wybranych zostanie około pięciu startupów, które w dalszym etapie zostaną zaproszone na dwudniowe warsztaty pokazowe do siedziby hub:raum w Krakowie. W kolejnym etapie zostaną wybrane dwa startupy rekomendowane do akceleracji, które po zakończeniu fazy pilotażowej będą gotowe do wejścia na rynek.

Udział w programie jest bezpłatny i nie wymaga od startupów wniesienia własnego kapitału, a prawa własności intelektualnej pozostaną po ich stronie. 

hub:raum

hub:raum Kraków to Centrum Innowacyjności dla startupów na wczesnym etapie rozwoju, stworzone przez Grupę Deutsche Telekom (właściciela sieci T-Mobile) w kwietniu 2013 roku. Skupia się on na wspieraniu innowacyjnych przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej, łącząc zespół, wizję i wiedzę ekspercką z siłą wiodących na świecie korporacji telekomunikacyjnych. Osiąga to poprzez oferowanie inteligentnego inwestowania (komercjalizacja oraz wejście na rynek dzięki dostępowi do ponad 150 milionów klientów Deutsche Telekom), kompleksowego pakietu finansowania.