Innova Capital inwestuje w Polskie ePłatności

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Innova Capital, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, wspólnie z partnerem, notowaną na GPW spółką OPTeam, zainwestował w Polskie ePłatności (PeP). Tym samym, PeP stanie się platformą konsolidacji branży płatności elektronicznych w Polsce.

Transakcja jest kolejną ważną inwestycją Innova w obszarze nowych technologii i usług finansowych.

Zdjęcie główne artykułu by pexels.com 

– W ramach naszej strategii inwestycyjnej, konsekwentnie zwiększamy zaangażowanie w podmioty o wyraźnym technologicznym DNA i pozycji rynkowej otwierającej drogę do ekspansji i szybkiego wzrostu. FinTech, branża łącząca usługi finansowe i najnowsze technologie, to sektor nie tylko perspektywiczny, ale i dobrze nam znany. Na rynku płatności elektronicznych z sukcesem realizowaliśmy inwestycje w takie spółki jak Polcard (dziś FirstData), Euronet czy Provus. PeP jest firmą, w której widzimy podobny potencjał – mówi Krzysztof Kulig, Partner Zarządzający w Innova Capital.

– Wierzymy, że nasze doświadczenie i zaangażowanie kapitałowe, wesprą zarząd PeP w realizacji ambitnej strategii wzrostu. Chcemy też konsolidować kolejne podmioty w silną grupę – mówi Marcin Drozdowski, Dyrektor Zarządzający w Innova Capital.

23 czerwca 2016 r. OPTeam, notowana na GPW spółka z sektora IT, podpisała umowę kupna 50 proc. akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Pakiet ten daje prawo do 58,84% głosów na WZA PeP. Następnie, zgodnie z wcześniejszą umową, OPTeam odsprzedał 75 proc. akcji spółki na rzecz Innova Capital, która jednocześnie zobowiązała się do dokapitalizowania PeP.

Po zakończeniu transakcji oraz zasileniu kapitałowym spółki, Innova i OPTeam, w ramach strategicznego partnerstwa, będą aktywnie wspierać zarząd PeP w konsolidacji rynku płatności elektronicznych, zarówno poprzez dalsze akwizycje jak i wzrost organiczny.

– PeP jest jednym z pionierów rynku płatności elektronicznych. Spółka była jednym z prekursorów, wprowadzających w Polsce płatności zbliżeniowe i posiada znaczący udział w rynku. Wierzę, że wspólnie z funduszem Innova Capital stworzymy podmiot, który w niedługim czasie stanie się czołowym agentem rozliczeniowym i niekwestionowanym liderem e-płatności w Polsce – podkreśla Wacław Szary, Prezes Zarządu OPTeam S.A.

Innova Capital należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz Innova Capital zainwestował 700 mln EUR w 45 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu. 

OPTeam SA działa na polskim rynku IT od 1988 roku. Od 2010 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ponad 25 letni okres działalności firmy przełożył się na realizację wielu projektów informatycznych dla przedsiębiorstw, uczelni i instytucji publicznych.