Innova Capital inwestuje w R-GOL. Wesprze startup w europejskiej ekspansji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Innova Capital inwestuje w R-GOL. Wesprze startup w europejskiej ekspansji

Udostępnij:

R-GOL, dystrybutor specjalistycznego sprzętu dla entuzjastów piłki nożnej, profesjonalistów oraz klubów piłkarskich w Europie Środkowej i Wschodniej, będzie wspierany przez fundusz Innova Capital, w dalszym dynamicznym rozwoju.

Innova obejmie większościowy pakiet w spółce, a Marcin Radziwon, założyciel R-GOL pozostanie zaangażowany jako Prezes Zarządu i udziałowiec. Dzięki transakcji, Innova rozszerza swoje portfolio o kolejną inwestycję w sektorze technologicznym, tym razem w obszarze wyspecjalizowanego e-commerce. Będzie to druga transakcja zrealizowana w ramach funduszu Innova/7, który w ostatnim zamknięciu przekroczył ponad 324 mln euro.

Jak R-Gol skorzysta na współpracy?

Pozyskanie inwestora przyczyni się do przyspieszenia rozwoju polskiej spółki, która z sukcesem podbija europejski rynek. Piłka nożna to strategiczny element modelu biznesowego R-GOL.com, co skutkuje doskonałym zrozumieniem potrzeb klientów. Ekspercka wiedza, innowacyjność, wieloletnia współpraca z klubami oraz silna społeczność entuzjastów piłki nożnej zbudowana wokół marki sprawiają, że spółka jest kluczowym partnerem dla wiodących producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Firma, której siedziba mieści się w Ostródzie, została założona w 2000 r. i zatrudnia obecnie ponad 150 osób. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat spółka blisko trzykrotnie zwiększyła skalę swojej działalności, koncentrując się jednocześnie na ekspansji zagranicznej, wzmacnianiu pozycji na dotychczasowych rynkach oraz selektywnych akwizycjach, a w tym roku spodziewa się około 250 mln zł przychodów. R-GOL działa obecnie na 11 rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, będąc tym samym niekwestionowanym liderem wśród wyspecjalizowanych dystrybutorów produktów piłkarskich.

– My w R-GOL, uwielbiamy się rozwijać, konkurować, a ponad wszystko, wygrywać. Po 23 latach doszliśmy naprawdę daleko, ale wciąż jesteśmy głodni kolejnych sukcesów na europejskich stadionach. Aby nasz dalszy rozwój był możliwy, zachowując odpowiednią dynamikę, bezpieczeństwo i skuteczność, zdecydowaliśmy się połączyć siły z jakże doświadczonym w biznesie partnerem, Innova Capital – mówi Marcin Radziwon, założyciel i Prezes Zarządu R-GOL. „Wierzę, że stworzymy jeszcze lepszą drużynę, jeszcze bardziej profesjonalny R-GOL. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasz nowy wspólnik, to przede wszystkim ludzie z wartościami, co dla nas jest niezwykle istotne. Jednocześnie dziękuję funduszowi za zaufanie, jakim nas obdarzył. Cały nasz zespół z ekscytacją czeka na nowe wyzwanie, które przed nami w kolejnych latach. Jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy, by dalej z pokorą wygrywać– dodał Marcin Radziwon. 

– Jesteśmy podekscytowani wizją wspólnej podróży biznesowej z R-GOL. To kolejna transakcja, reprezentująca jeden z kluczowych dla nas modeli inwestowania, w ramach którego Innova wchodzi w partnerstwo z firmą rodzinną. Poza solidnymi biznesowymi fundamentami, w R-GOL urzekła nas wyjątkowa kultura organizacyjna i zespół ludzi zbudowany przez Marcina. Chcemy pomóc spółce osiągnąć jej pełny potencjał – wskazał Leszek Muzyczyszyn, Senior Partner w Innova Capital.

– R-GOL jest świetnym przykładem tego, że radość i pasję do piłki nożnej można połączyć z prężnie działającym biznesem. Wierzymy w bardzo dobre perspektywy rozwoju spółki wspierane przez szereg czynników, m.in. postępującą digitalizację i rosnące znaczenie kanału e-commerce/omnichannel, czy strategię dystrybucyjną producentów promującą specjalistycznych partnerów, takich jak R-GOL. Ponadto, widzimy potencjał w konsolidacji rynku w regionie, a we wzroście spółce może pomóc także rosnąca popularność piłki nożnej wśród kobiet – dodał Łukasz Cyran, Managing Director w Innova Capital.

Buy&build

Z nowym partnerem na pokładzie, spółka zamierza umocnić swoją pozycję w CEE. Ważnym elementem rozwoju R-GOL w kolejnych latach będzie strategia buy&build, gdzie spółka dostrzega duży potencjał, jeśli chodzi o akwizycje zarówno w kategorii piłki nożnej, jak i pokrewnych dyscyplin, w których R-GOL mógłby wykorzystać swój know-how.

 

Warta Poznań wdraża politykę ekologiczną i CSR – rozpoczyna współprace ze startupami

LSports, dostawca usług i danych sportowych przejął polską firmę STATSCORE

Warszawski startup pomaga klubom z Ligii Mistrzów analizować dane. O ReSpo.Vision rozmawiamy z jego CEO – Pawłem Osterreicherem