Innovation Nest i Campus Warsaw uruchamiają akcelerator startupów Growth!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Innovation Nest i Campus Warsaw uruchamiają akcelerator startupów Growth!Fundusz Innovation Nest wspólnie z należącą do Google instytucją Campus Warsaw rozpoczynają program akceleracyjny Growth! Główny cel – przyspieszyć rozwój startupów z sektora B2B i wesprzeć je siecią międzynarodowych kontaktów.

Organizatorzy akceleratora Growth! skupiają się na zwiększaniu przychodów startupów, które w nim uczestniczą. Program składa się z trzech tygodniowych sesji warsztatowych poświęconych zagadnieniom: produkt, przychody oraz finansowanie. Sesje odbywają się co cztery tygodnie – w przerwach pomiędzy nimi uczestnicy mają wdrażać rozwiązania wypracowane w czasie sesji. Po ostatniej sesji zespoły udadzą się do Doliny Krzemowej, aby skonfrontować się z potencjalnymi klientami, mentorami i inwestorami. Program kończą spotkania w Warszawie i Londynie, w trakcie których startupy zaprezentują się przed inwestorami. Program poprowadzi Piotr Wilam, partner w funduszu VC Innovation Nest, anioł biznesu, przedsiębiorca i współzałożyciel Onetu. Akcelerator Growth! wspiera Campus Warsaw, na terenie którego będą odbywać się spotkania uczestników.

Dla kogo Growth!

Growth! powstał z myślą o firmach z Polski i Europy Centralnej, które sprzedają swój produkt klientom biznesowym i mają miesięczne przychody na poziomie kilku tysięcy dolarów.

To jeden z przełomowych momentów w rozwoju startupów – mówi Piotr Wilam, partner w funduszu Innovation Nest. – Firma generuje już niewielkie przychody, ale aby nadal rosła, trzeba rozpocząć proces skalowania biznesu. Moment, gdy skalowanie zaczyna działać to najwłaściwszy czas na pozyskiwanie funduszy od najlepszych inwestorów – dodaje.

W przeciwieństwie do większości programów akceleracyjnych, uczestnictwo w Growth! nie wiąże się z inwestycją i koniecznością oddawania części udziałów. Zamiast tego fundusz Innovation Nest oczekuje, że w kolejnej rundzie inwestycyjnej będzie mógł objąć udziały po niższej wycenie. Dla zainteresowanych startupów jest jednak opcja inwestycji Innovation Nest na początku programu.

Startupy chcące wziąć udział w Growth! mogą zgłaszać się do 22 listopada na stronie growth.innovationnest.co. Tego dnia zostaną wybrane pierwsze zespoły. Dla spóźnialskich organizatorzy przewidują jeszcze jeden termin – 6 grudnia. Lepiej jednak zgłaszać się wcześniej, bo drugi termin będzie dostępny tylko, jeśli po pierwszym naborze pozostaną jeszcze wolne miejsca.

Dlaczego Growth!

Program koncentruje się na ściśle określonym zagadnieniu – przyspieszaniu rozwoju startupów B2B. Format programu jest z jednej strony intensywny (3 intensywne sesje oraz wyjazd do Doliny Krzemowej), a z drugiej strony luźny – udział w nim nie wymaga relokacji na wiele miesięcy. Uczestnicy Growth! będą mogli skorzystać z doświadczenia mentorów z całego świata oraz sieci międzynarodowych kontaktów Innovation Nest oraz Google. Poznają inwestorów z Europy i USA, a także przekonają się, jak to jest pracować w Dolinie Krzemowej.

Harmonogram programu Growth!:

  • 25 listopada 2015 – pierwszy termin zgłoszeń
  • 6 grudnia 2015 – drugi i ostatni termin zgłoszeń
  • 4 stycznia 2016 – start pierwszej sesji • 8 lutego 2016 – start drugiej sesji
  • 14 marca 2016 – start trzeciej sesji • kwiecień – wyjazd do Doliny Krzemowej • maj – demo day w Warszawie i Londynie

Strona internetowa oraz formularz zgłoszeniowy: http://growth.innovationnest.co

fot. pixabay.com