Innovation Nest i Google for Entrepreneurs łączą siły przy ACCELERATE #3

Dodane: 17.09.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Do końca września możecie zgłaszać pomysły biznesowe zespołowi realizującemu trzecią edycję programu ACCELERATE, do której zaproszono nowego partnera – Google for Entrepreneurs. W ramach projektu uzyskacie wsparcie merytoryczne obu jednostek, między innymi podczas wyjazdu do Doliny Krzemowej, ale

Do końca września możecie zgłaszać pomysły biznesowe zespołowi realizującemu trzecią edycję programu ACCELERATE, do której zaproszono nowego partnera – Google for Entrepreneurs. W ramach projektu uzyskacie wsparcie merytoryczne obu jednostek, między innymi podczas wyjazdu do Doliny Krzemowej, ale także i zastrzyk finansowy, gdyż Innovation Nest zainwestuje $25 000 w każdy z wybranych projektów obejmując jednocześnie 8% udziałów.

Rozpoczęcie współpracy z Innovation Nest tłumaczy Program Manager z Google for Entrepreneurs, Paulina Mazurek: śledziliśmy poprzednie edycje, w ramach naszych projektów gdzie współpracowaliśmy ze startupami i widzimy wartość jaką niesie za sobą udział w ACCELERATE. Ponadto doceniamy świeże podejście Innovation Nest do akcelerowania startupów.

Poprzednie dwie edycje zebrały ponad 100 zespołów, które chciały podzielić się z nami swoimi projektami – podsumowuje Marcin Szeląg, zarządzający programem ACCELERATE oraz partner w Innovation Nest. I jak dodaje: trzecia edycja będzie bardziej dojrzała. Postanowiliśmy zawęzić nasze kryteria wyboru zespołu i skupić się na projektach Software as a Service (SaaS).

Cloud Your Car to spółka w portfolio Innovation Nest i przykład pomysłu SaaS, który rozwinął się podczas pracy w programie ACCELERATE. Dlaczego tracić czas w pogoni za małym rynkiem podczas gdy takim samym kosztem mogę zbudować giganta? – postawienie tego pytania i odpowiedź na nie to główne doświadczenie dla Patryka Szymczaka, prezesa spółki. W przypadku nowych, technologicznych produktów, ryzyka przy budowaniu miliardowej firmy są identyczne jak w przypadku małego lokalnego biznesu. Poziom niepewności jest ten sam. Poszukiwania segmentów, budowa produktu czy rozmowy z klientami również są tak samo czasochłonne i frustrujące. Partnerstwo z Google for Entrepreneurs wydaje się być dla zespołów szansą na uzyskanie inspiracji i skutecznego wsparcia, tak by dołączyli oni ze swoimi projektami do grona gigantów.

Jak podkreśla Szymczak, warsztaty ACCELERATE oraz współpraca z mentorami pokazały że istnieje prosta i logiczna metoda budowania dużej wartości w ograniczonym czasie, na małym ryzyku i w dodatku tanio. Marcin Szeląg dodaje: zaskoczyła nas transformacja jaką przeszły cztery zespoły będące z nami w San Francisco w ramach pierwszej edycji ACCELERATE. Zderzenie z Doliną Krzemową wywołało w tych zespołach trwałą zmianę w postrzeganiu czym jest startup i jak powinno się podejść do budowania globalnej firmy technologicznej. Efekt zmiany chce wzmocnić nowy partner.

Kompletny program ACCELERATE#3 zawiera kilka etapów – począwszy od wypełnienia formularza na stronie http://innovationnest.co/funding/accelerate/, przez rozmowy z Innovation Nest oraz udział w warsztatach Customer Development. Na zakończenie warsztatów podejmowana będzie decyzja o inwestycji, a zespoły które otrzymają jej propozycję pojadą na trzy tygodnie do Doliny Krzemowej. Tam odbędą się spotkania z mentorami, a także wsparte m.in. przez Google for Entrepreneurs prace nad produktem i sposobami jego wprowadzenia na rynek. Po powrocie do Polski program zakończy Demo Day oraz kontynuacja prac nad rozwijaniem projektu.

Poprzeczka w programie podniesiona jest wysoko, a do współpracy zaproszone są projekty o potencjale globalnym i gotowe by rozłożyć je na małe, ale jednocześnie mierzalne zadania. Również w tym działaniu pomoc oferuje Google for Entrepreneurs, a Paulina Mazurek dodaje: chcemy wspierać uczestników w przekonaniu, że mogą osiągnąć sukces idąc ścieżką przedsiębiorczości, a niekoniecznie zatrudniając się w korporacji.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem