INNOventure i Simpact nowymi inwestorami w SiDLY, spółce z portfolio funduszu z grupy MCI

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

SiDLY, firma konstruująca innowacyjne urządzenia telemedyczne pozyskała nowych udziałowców w kolejnej rundzie finansowania. Od października do funduszu Internet Ventures z grupy MCI Capital dołączają fundusze INNOventure i Simpact. Początkowa wartość dokapitalizowania wynosi 2 mln PLN.

SiDLY to producent i dostawca nowoczesnych urządzeń i systemów do telematyki medycznej. Firma stworzyła opaskę SiDLY Care, która zapewnia stały pomiar parametrów medycznych. Monitorując m.in. rytm serca czy temperaturę skóry, a także informując o upadku i miejscu przebywania osoby posiadającej urządzenie, umożliwia zdalną opiekę medyczną. W 2015 roku w spółkę zainwestował fundusz Internet Ventures z grupy MCI Capital. SiDLY poza Polską działa także w Stanach Zjednoczonych, ma oddział w San Francisco, a od września jej technologia jest testowana w izraelskich domach seniora.

Wartość światowego rynku telemedycyny szacuje się obecnie na kwotę nawet 27 mld USD, a dynamikę wzrostu na minimum 15% rocznie. Natomiast w Polsce, wartość usług telemedycznych wzrośnie w tym roku o ponad 20%.

– Inwestycja funduszów INNOventure i Simpact jest kolejnym krokiem w rozwoju spółki na skalę międzynarodową. Dzięki pozyskanemu finansowaniu planujemy wdrożyć nowy system teleopieki oparty o autorskie rozwiązanie wearable. Nasza dotychczasowa współpraca z klientami z Polski, Wielkiej Brytanii, Izraela, czy USA umożliwiła nam zbudowanie założeń do systemu, który ma szansę stać się najefektywniejszym rozwiązaniem w opiece nad seniorami i pracownikami podwyższonego ryzyka. Następne kroki milowe spółki to wdrożenie nowej wersji systemu i pozyskanie odpowiedniego partnera do wejścia na rynek niemiecki – powiedziała Edyta Kocyk, Prezes Zarządu SiDLY.

Do grona udziałowców w SiDLY w październiku dołączyły dwa fundusze INNOventure oraz Simpact. Łączna wartość finansowania przekazanego przez fundusze funkcjonujące w ramach koordynowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu Bridge Alfa na tym etapie wynosi 2 mln PLN, z możliwością zwiększenia tej wartości do 5 mln PLN.

– Szacuje się, że w Polsce około 2 mln osób, a w Wielkiej Brytanii około 5,5 mln osób, będzie musiało zrezygnować z pracy bądź zredukować liczbę godzin aktywnych zawodowo na rzecz opieki nad seniorami – wskazał Marcin Bielówka, Prezes Zarządu INNOventure. – Pomimo swego rodzaju mody na urządzenia telemedyczne, na rynku ciągle odczuwalny jest deficyt wiarygodnych rozwiązań, które rozwiązują problemy tych grup zidentyfikowane przez naszą nową spółkę portfelową. Wierzymy więc w produkt, a co nie mniej istotne, zespół SiDLY w toku swojej dotychczasowej działalności udowodnił już, że jest w stanie realizować zadania ustalone z inwestorami, działając sprawnie i zdecydowanie. To właśnie takie projekty, gdzie technologia będzie wdrażana przez wyjątkowy zespół ludzi, by rozwiązywać istotne problemy, chcemy wspierać zarówno środkami prywatnych inwestorów, jak i w ramach realizowanego przez nas programu BRIdge Alfa – uzupełnił Bielówka.

– Wyzwania cywilizacyjne i demograficzne to znak naszych czasów – firma SiDLY jest doskonałym przykładem, w którym pozytywny wpływ społeczny i zmiana świata na lepsze jest fundamentem modelu biznesowego. Dlatego, inwestycja w SiDLY idealnie wpisuje się w filozofię działania Simpact VC, pierwszego w Polsce funduszu impact investment, zorientowanego na wspieranie projektów łączących wizję pozytywnej zmiany społecznej z najnowszymi technologiami. Jestem przekonany, że nasze wsparcie pomoże zespołowi SiDLY realizować ich śmiałe wizje i plany – powiedział Krzysztof Grochowski, Zarządzający Funduszem Simpact VC.

SiDLY planuje wdrożyć model sprzedaży subskrypcyjnej, przyjazny dla klienta biznesowego i indywidualnego. W ciągu 4 lat spółka planuje osiągnąć wysokość przychodów ze sprzedaży przekraczającą 25 mln PLN.

– Cieszymy się, że spółka pozyskuje nowych inwestorów, podobnie jak my, wierzących w IoT i telemedycynę, którzy będą wspierać ją finansowo i merytorycznie – powiedział Tomasz Danis, Partner MCI Capital. „Spółka ma przewagę nad konkurencją w postaci certyfikowanego medycznie produktu i procesu produkcji. Teraz, bazując na stałej komunikacji z użytkownikami, SiDLY stworzy jeszcze lepsze wersje urządzenia – z funkcjami dla konkretnych schorzeń bądź grup pacjentów – dodał Danis.