Innowacje „na żywo” po raz pierwszy na The Business Booster – konferencji organizowanej przez InnoEnergy

Dodane: 18.08.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

The Business Booster (TBB) już po raz piąty będzie miejscem prezentacji innowacji w zakresie czystej energii. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 25-26 października w Amsterdamie, organizowana przez InnoEnergy, europejską instytucję na rzecz rozwoju innowacji sektora zrównoważonej energii.

TBB umożliwia spotkanie się w jednym miejscu ponad 160 innowacyjnych start-upów i ekspertów z branży, a także spółek o ugruntowanej pozycji, które poszukują źródła innowacyjnych produktów, inwestorów i co ważne – przedstawicieli organów nadzorczych sektora publicznego. Bowiem w tym roku tematyka wydarzenia koncentruje się w obszarze przyspieszenia konwersji na tzw. „czystą” energię.

– W Europie postępuje rewolucja w zakresie czystych źródeł energii, ale jej tempo jest niedostateczne. – mówi Diego Pavia, prezes zarządu InnoEnergy. – Musimy działać szybciej, aby sprostać naszym ambitnym celom i wspomóc zatrzymanie zmian klimatu – musimy dokonać szybkich postępów, wprowadzając innowacje z dziedziny czystej energii. TBB jest konferencją, która to umożliwia – dodaje. W ramach projektu, zapewniony jest bezpośredni dostęp do przełomowych technologii i nowych modeli biznesowych oraz miejsce, w którym dokonywane są transakcje z równoczesnym nawiązywaniem partnerstw, dzięki czemu możliwe jest szybkie wdrożenie innowacji z zakresu czystej energii.

W 2016 roku podczas edycji zorganizowanej w Barcelonie, aż 690 uczestników i 149 wystawców z 32 państw świata uczestniczyło w łącznie 720 minutach sesji nawiązywania kontaktów oraz 420 minutach prezentacji. Jak zaznacza Marcin Lewenstein, Innovation Officer w InnoEnergy – W tym roku po raz pierwszy konferencja będzie obejmowała obszar demonstracyjny, na którym uczestnicy będą mogli zobaczyć innowacje „na żywo”.

– Kiedy zapytaliśmy uczestników zeszłorocznej edycji o wrażenia, ku naszemu zadowoleniu okazało się, że 98 procent gości poleciłoby TBB swoim partnerom – wskazuje Elena Bou, Dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy.

– Mamy jednak pewność, że wartość wyniesiona z konferencji znacznie wykracza poza samo to wydarzenie. Nie ma sensu inwestycja w tworzenie start-upu we wczesnej fazie, aby odciąć dostęp do wsparcia na kolejnym etapie rozwoju. Dlatego my wspieramy innowacje naszych partnerów w całym cyklu ich realizacji pomagając im na drodze do komercjalizacji. To właśnie dzięki tej stałej pomocy uwzględniającej wsparcie biznesowe i doradcze, a nie tylko inwestycji finansowej – TBB stanowi prawdziwy katalizator zmian w europejskiej branży energii – podsumowuje.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem