innowacje.t-mobile.pl – serwis dla ludzi z pomysłem

Dodane: 31.05.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

T-Mobile uruchomił platformę do współpracy ze środowiskami zaangażowanymi w tworzenie startupów – serwis innowacje.t-mobile.pl. Równocześnie ruszył pierwszy konkurs na najlepszy serwis mobilny. Do wygrania jest 50 000 złotych.a

T-Mobile uruchomił platformę do współpracy ze środowiskami zaangażowanymi w tworzenie startupów – serwis innowacje.t-mobile.pl. Równocześnie ruszył pierwszy konkurs na najlepszy serwis mobilny. Do wygrania jest 50 000 złotych.

Innowacyjność to jedna z trzech głównych wartości marki T-Mobile. Najnowsze technologie, nowoczesna myśl i pionierskie rozwiązania są celem i znakiem firmowym Polskiej Telefonii Cyfrowej. Dlatego T-Mobile uruchomił pod adresem innowacje.t-mobile.pl platformę do współpracy ze środowiskami twórczymi. Nowy serwis to miejsce, gdzie każdy kto ma pomysł na ciekawy startup, może skontaktować się z PTC przedstawiając propozycję realizacji wspólnego projektu. W celu zachęcenia twórców na dobry początek startuje konkurs na serwis mobilny, w którym nagrodą jest 50 tysięcy złotych i wsparcie w realizacji projektu.

Portal innowacje.t-mobile.pl podzielony został na trzy działy: dział Open API, Open Innovation oraz dział Start up! Pierwszy z nich jest bramą do świata możliwości wykorzystania serwisów operatora do stworzenia własnej usługi, czyli API. T-Mobile udostępnia w nim również szereg artykułów, informacji o funkcjach API i możliwości ich wykorzystania oraz przykłady zastosowania Open API. Dział Open Innovation został przygotowany z myślą o wszystkich kreatywnych ludziach z umiejętnościami programistycznymi. Na osoby, które najlepiej wykonają przygotowane przez T-Mobile zadanie, zgodnie z zamieszczonymi w specyfikacji wymogami, czekają nagrody pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych. Równolegle rozpoczął się konkurs na serwis mobilny o tematyce lifestyle, zielonej technologii & życia oraz komunikatorów, gdzie nagrodą jest 50 tysięcy złotych. Dział Start up! to punkt kontaktowy między partnerami, zespołami gotowymi do współpracy z operatorem. Tu wszyscy chętni mogą zgłaszać T-Mobile swoje pomysły. Najlepsi otrzymają wsparcie T-Mobile w promowaniu i prowadzeniu projektu.

T-Mobile z MamStartup.pl

Doceniając potencjał jaki drzemie w firmach oraz zespołach developerskich pracujących w tym samym otoczeniu co PTC, T-Mobile proponuje połączenie sił we wspólnej pracy. Jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć jest współpraca z portalem MamStartup.pl, koncentrującym się na tematyce tworzenia i prowadzenia startupów. MamStartup.pl jest partnerem T-Mobile w nadchodzących wydarzeniach.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem