Innowacje w ochronie ludzkości. Zapraszamy na Pilotażowe Forum BALTinnoSEC

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Pilotażowe Forum BALTinnoSEC

Udostępnij:

Informowanie o ryzyku zagrożeń, komunikacja kryzysowa i innowacje w ochronie ludności. Temat ten zostanie poruszony 27 stycznia podczas Pilotażowego Forum BALTinnoSEC w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Forum jest inicjatywą Sekretariatu Rady Państw Morza Bałtyckiego oraz ministerstw, agencji i służb odpowiedzialnych za ochronę ludności w państwach RPMB.

Całe wydarzenie składa się z dwóch części i prowadzone jest w formie dyskusji między ekspertami opartej o wymianę doświadczeń, potrzeb, wyzwań i rozwiązań.

Agenda wydarzenia

Pierwsza część forum to trzy panele oparte m.in. na doświadczeniach z 2022 roku:

  • Panel 1 – związany z agresją Rosji na Ukrainę, migracją i ewakuacją medyczną ludności i wielosektorową odpowiedzią na te wyzwania,
  • Panel 2 – wyzwania związane z zarządzaniem informacją w kontekście rozległych katastrof naturalnych oraz krajowych i międzynarodowych misji ratowniczych
  • Panel 3 – różne aspekty komunikacji międzyinstytucjonalnej i społecznej w scenariuszu poważnego zagrożenia CBRN.

Druga część – Baltic Sea States Café, zakłada 15 minutowe rozmowy z reprezentantami z pierwszej części oraz ekspertami z tych samych obszarów z państw regionu Morza Bałtyckiego. Celem jest przedstawienie potrzeb, rozwiązań i próba znalezienia synergii. Spotkania odbywają się w sali z dostępem do rzutnika przy stolikach umożliwiających rotację. Językiem forum jest język angielski.

Dla kogo jest Pilotażowe Forum BALTinnoSEC

Organizatorzy wydarzenia zapraszamy startupy, przedsiębiorców, firmy, studentów zainteresowanych ochroną ludności i posiadających rozwiązania w zakresie wyżej wymienionych tematów paneli. Ze względów bezpieczeństwa, na wydarzenie obowiązuje wypełnienie kwestionariusza dostępnego na stronie.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z organizatorami:

  • Bożena Kruk, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
  • E-mail: [email protected]
  • W tytule wiadomości zamieść „BALTInnoSEC”.