Innowacyjna spółka z Gliwic – FrostX opracowuje pierwszy na świecie kompaktowy liofilizator żywności

Dodane: 03.06.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Do portfolio Akceleratora Technologicznego Gliwice dołączyła spółka FrostX, zajmującą się opracowaniem innowacyjnego rozwiązania – liofilizatora dla małego i średniego biznesu.

FrostX jest polską spółką powstałą w Gliwicach, zajmującą się produkcją liofilizatorów dedykowanych średnim i małym przedsiębiorstwom, jak hotele i restauracje, gospodarstwa sadownicze i ogrodnicze, lokalni producenci wyrobów spożywczych, czy też użytkownicy domowi. Urządzenie oferowane przez FrostX cechuje się niewielkimi rozmiarami, prostą obsługą i w pełni zautomatyzowanymi procesami. Dodatkowym plusem urządzenia jest brak emisji zanieczyszczeń do otoczenia oraz niski poziomem hałasu.

Liofilizacja jest procesem polegającym na suszeniu sublimacyjnym zamrożonych substancji, który pozwala przetwarzać żywność z zachowaniem wszystkich zawartych w niej składników odżywczych i witamin. Dzięki liofilizatorom FrostX już wkrótce możliwe będzie samodzielne wytwarzanie zdrowej żywności oraz tanie i długie jej przechowywanie (nawet kilkadziesiąt lat) z zachowaniem wszystkich walorów smakowych i odżywczych.