Innowacyjny pomysł sukcesem w biznesie – kapitał na start [relacja]

Dodane: 14.05.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

9 maja br. w Warszawie w Hotelu Łazienkowskim odbyła się pierwsza w tym roku w regionie mazowieckim konferencja naukowo-informacyjna Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja pn. „Innowacyjny pomysł sukcesem w biznesie – kapitał na start”.

9 maja br. w Warszawie w Hotelu Łazienkowskim odbyła się pierwsza w tym roku w regionie mazowieckim konferencja naukowo-informacyjna Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja pn. „Innowacyjny pomysł sukcesem w biznesie – kapitał na start”. Wydarzenie zgromadziło wielu gości, zarówno przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, jak i pomysłodawców i inwestorów.

Honorowy patronat nad konferencją objęli Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Szkoła Główna Handlowa oraz Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. objęły patronatem merytorycznym przedsięwzięcie.

Część merytoryczna została poświęcona projektom, które znajdują się w obszarze zainteresowań inwestorów indywidualnych. Dyskutowano nad tym jak powinna wyglądać dobrze przygotowana strategia marketingowa dla innowacyjnych przedsięwzięć oraz poruszono kwestię praktycznych aspektów dokonywania inwestycji przez Anioła Biznesu. Gośćmi tej części konferencji byli Przemysław Jura, Prezes Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych, dr Rafał Kasprzak, Szkoła Główna Handlowa, oraz Marcin Długołęcki, Wiceprezes Mega Sonic Co. Ltd Sp. z o.o.

W drugiej części przedsięwzięcia odbył się panel dyskusyjny moderowany przez pana Przemysława Jurę, podczas którego szukano odpowiedzi na m.in. pytania: jakie istnieją możliwości pozyskania finansowania dostępne dla osób zakładających bądź prowadzących własną firmę, jakie błędy są najczęściej popełniane podczas zakładania start-upów, dlaczego warto zaryzykować i pozyskać inwestora zewnętrznego. Wśród panelistów znaleźli się:

  • Tomasz Waźbiński, Zastępca Dyrektora Kancelarii Marszałka, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
  • dr Mikołaj Pindelski , Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  • dr Rafał Kasprzak, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  • Witold Szymczak, Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.
  • Jolanta Wanielista, Kierownik Wydziału Regionalnej Polityki Rynku Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
  • Marcin Długołęcki, Wiceprezes, Mega Sonic Co. Ltd Sp. z o.o.
  • Paweł Trochimiuk, Prezes Partner of Promotion
  • Ewa Planutis, Kierownik Sekcji Departamentu Rozwoju Instytucji Otoczenia Biznesu, PARP

Celem konferencji było przybliżenie jej uczestnikom możliwości pozyskania kapitału zewnętrznego na realizację swoich przedsięwzięć, jak również wskazanie ścieżki rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes.

Wysoka frekwencja potwierdza fakt, że w regionie mazowieckim istnieją kreatywni, przedsiębiorczy ludzie, posiadający innowacyjne pomysły, którzy potrzebują wiedzy na temat tego jak przekonać do siebie inwestora zewnętrznego i dlaczego to właśnie w ich pomysł Anioł Biznesu powinien zainwestować.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim gościom, prelegentom, uczestnikom, oraz patronom za udział w konferencji oraz za pomoc w jej organizacji, która stała się miejscem wielu dyskusji, płaszczyzną wymiany doświadczeń, oraz doskonałą okazją do zdobycia wiedzy z zakresu innowacji i przedsiębiorczości.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem