Innowatorzy z Warszawy i Toronto już w czwartek spotkają się na wirtualnej platformie – każdy może dołączyć

Dodane: 16.06.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

W czwartek 18 czerwca odbędzie się wirtualne wydarzenie ‘Innovation Bridge: Warsaw-Toronto’ organizowane przez Fundację Venturé Cafe Warsaw w celu połączenia ekosystemów innowacyjnych w obu miastach.
Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Polsko-Kanadyjska Izba Gospodarcza. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne – aby dołączyć należy zarejestrować się na stronie, gdzie znajduje się także pełna agenda wydarzenia.

O wydarzeniu

‘Innovation Bridge: Warsaw-Toronto’ organizowane jest w ramach serii wydarzeń Thursday Gathering – centralnego eventu networkingowego dla społeczności innowatorów. Wydarzenia te odbywają się na całym świecie od 2009 roku w jednostkach Cambridge Innovation Center i Venture Café przyciągając kilkaset osób w każdy czwartek. Program ma na celu łączenie przedsiębiorców, startupy, korporacje, inwestorów, ekspertów, naukowców, studentów i organizacje pozarządowe w jednym miejscu. Wartością dodaną wydarzenia jest nowoczesny format networkingu, który umożliwia żywą dyskusję i wzajemne uczenie się, a także łączenie talentów, pomysłów i kapitału w jednym miejscu. Program wystartował w Warszawie, w maju 2019 roku, przyjmując początkowo formę comiesięcznych spotkań. Ze względu na znaczące zainteresowanie, z jakim się spotyka zdecydowano, iż  od lipca 2020 wydarzenia będą odbywały się w każdy czwartek, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Łączenie ekosystemów

Głównym celem wydarzenia odbywającego się 18 czerwca jest stworzenie innowatorom z Warszawy i Toronto unikatowej możliwości poznania się oraz wzajemnej wymiany innowacyjnych idei i doświadczeń biznesowych. Program podzielony jest na bloki tematyczne: “City”, “Business”, “Startup” i “Culture”, dzięki czemu uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, z pierwszej ręki, jak wygląda i jakie są różnice w ekosystemie miejskim, biznesowym oraz startupowym w obu lokalizacjach. W program zaangażowane są instytucje reprezentujące oba kraje m.in: Miasto Stołeczne Warszawa, PAIH, Toronto Board of Trade, Invest in Canada, Startup Poland i bilateralne izby gospodarcze. W sesji otwarcia wezmą udział Ambasador Kanady w Polsce: Leslie Scanlon oraz Wicekonsul ds. Ekonomicznych Konsulatu Generalnego RP w Toronto: Natalia Iwaszko. Wszystkie prezentację będą prowadzone w języku angielskim, a udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Misją Fundacji Venture Café jest łączenie innowatorów, żeby umożliwić im realizację pomysłów. Wierzymy, że współpraca przekłada się na wzrost zaufania społecznego i jest najlepszym sposobem na wymianę wiedzy i doświadczeń. Pomimo trudnych warunków nie możemy jej zaprzestać. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie serii wirtualnych wydarzeń Innovation Bridge. Chcemy łączyć innowatorów zarówno lokalnie, jak i globalnie, po to żeby rozszerzać perspektywę, umożliwić wzajemne uczenie się oraz tym samym nieustannie poprawiać jakość rozwiązań i innowacji, które powstają w tym procesie – komentuje Aureliusz Górski, Dyrektor Zarządzający Fundacji Venture Café Warsaw.

Po części merytorycznej, uczestnicy będą mieli okazję do kontynuowania rozmów, nawiązania ciekawych kontaktów oraz wymiany doświadczeń podczas spotkań odbywających się “przy stolikach”, na wirtualnej platformie, dostosowanej do potrzeb wydarzenia. Dodatkowo, przedstawiciele wybranych startupów będą mieli okazję zaprezentowania swoich rozwiązań oraz porozmawiania z uczestnikami, w kuluarach. Pełny program wydarzenia oraz opis poszczególnych sesji znajduje się na stronie.

Wydarzenie jest świetnym dowodem na to, że da się znaleźć sposób na kontynuowanie współpracy oraz tworzenie nowych połączeń pomimo ograniczeń, z którymi wszyscy się borykamy.

Pandemia COVID-19 wskazała wyraźnie jak kluczową rolę odgrywają innowacje, zarówno w globalnym środowisku biznesowym, jak i w poszczególnych dziedzinach życia każdego z nas. Łącząc bliskie nam ekosystemy innowatorów z Warszawy i Toronto pragniemy stworzyć warunki do rozprzestrzeniania się innowacyjnych rozwiązań oraz nawiązania trwałych powiązań biznesowych między uczestniczącymi startupami, inwestorami, instytucjami otoczenia biznesudodaje Angelika Nowak, Dyrektor Polsko-Kanadyjskiej Izby Gospodarczej.

Organizator: Fundacja Venture Café Warsaw
Partner Merytoryczny wydarzenia: Canadian Chamber of CommerceWięcej informacji na temat Fundacji Venture Café Warsaw znajduje się na stronie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem