Inovatica walczy o grant akceleratora FINODEX-FIWARE

inovatica walczy o grant akceleratora finodex fiware
Udostępnij:
Inovatica i jej TransitArt: Material UI Timetables KIT znalazły się w gronie 52 europejskich projektów, które rozpoczęły akcelerację w ramach FINODEX-FIWARE. Zespół ekspertów wybrał firmę w z grupy 297 projektów ICT opartych o wykorzystywanie otwartych danych.

FINODEX-FIWARE to europejski akcelerator wybierający, dotujący i dostarczający wsparcie dla Średnich i Małych Przedsiębiorstw tworzących produkty i rozwiązania ICT w oparciu o ponowne wykorzystywanie otwartych danych i technologię FIWARE. Łączna ilość funduszy jakie akcelerator planuje przeznaczyć na granty dla projektów biorących udział w procesie akceleracji to blisko 5 milionów Euro!

Na zdjęciu Bogumił Zięba, CEOTransitArt | fot. materiały prasowe

Inovatica zgłosiła się do FINODEX-FIWARE z projektem TransitArt: Material UI Timetables KIT. Jest to zestaw serwisów i aplikacji internetowych umożliwiających łatwą wizualizację i integrację informacji pasażerskiej pochodzącej z otwartych danych z dowolną stroną internetową lub aplikacją mobilną.

- Stworzyliśmy TransitArt bazując na doświadczeniach zdobytych we wcześniejszych projektach: wyszukiwarce komunikacji publicznej Poloko.pl, portalu [email protected] i współpracy z firmą Google - mówi Bogumił Zięba, CEO firmy Inovatica i dodaje: - Dzięki wsparciu akceleratora chcemy upowszechnić nasz produkt na rynku europejskim i nawiązać cenne kontakty biznesowe.

TransitArt pozwala użytkownikom na intuicyjne sprawdzanie rozkładów jazdy przewoźników komunikacji publicznej, wyznaczanie podróży różnymi środkami komunikacji (multimodalność) oraz śledzenie ruchu pojazdów w czasie rzeczywistym (planer podróży czasu rzeczywistego).

Każda z tych funkcjonalności może zostać wdrożona w dedykowanej aplikacji mobilnej, wspiera RWD (Responsive Web Design) i jest kompatybilna ze standardem Google GTFS (General Transit Feed Specification). Ten międzynarodowy format zapisu informacji o rozkładach jazdy komunikacji publicznej połączony z informacją geograficzną, jest powszechnie wykorzystywany przez współczesne miasta.

Druga faza zakończy się 23 listopada 2015 roku. Firma Inovatica ma nadzieję znaleźć się w gronie 30 najlepszych, którzy przejdą do kolejnego etapu akceleracji.