Inovo.vc odkrywa nowe inwestycyjne lądy: premierowa transakcja na Chorwacji w startup Pythagora

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Inovo.vc odkrywa nowe inwestycyjne lądy: premierowa transakcja na Chorwacji w startup Pythagora

Udostępnij:

Polski fundusz zdecydował się wesprzeć chorwacki startup w ostatniej rundzie finansowania. Spółka, specjalizująca się w tworzeniu narzędzia deweloperskiego do budowania aplikacji za pomocą głosu, zebrała łącznie 4 miliony euro. W tym roku startup był uczestnikiem programu Y Combinator.

O nowym inwestycyjnym posunięciu poinformował w serwisie LinkedIn Maciej Małysz z Inovo.vc. W swoim wpisie podkreślił, że zespół funduszu docenił Pythagora za ich umiejętne zbalansowanie wizji produktu founderów i rynkowego zapotrzebowania. Rozwiązania opracowane przez Pythagora zostały w krótkim czasie docenione przez blisko 30 000 użytkowników. Na uwagę zasługuje fakt, że chorwacka spółka proponuje podejście znacząco przyspieszające tworzenie aplikacji od zera przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ich powstawania.

– Cieszę się, że mogę podzielić się informacją, że po ukończeniu Y Combinator, Pythagora zebrała 4 miliony dolarów, aby za pomocą sztucznej inteligencji nadal przełamywać granice tego, co jest możliwe w tworzeniu oprogramowania. Obecnie Pythagora jest w stanie tworzyć aplikacje liczące ponad 5000 linii kodu, a wraz z udostępnianiem nowych modeli, możliwości będą rosły z dnia na dzień – pisał w mediach społecznościowych Zvonimir Sabljić, founder Pythagora.

Czytaj także: