Inovo Venture Partners i Andreessen Horowitz inwestują ponad 8 mln w Allset

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Inovo Venture Partners i Andreessen Horowitz inwestują ponad 8 mln w Allset

Udostępnij:

Aktywny dotychczas głównie w Polsce Inovo Venture Partners wraz z Andreessen Horowitz, EBRD, Greycroft oraz SMRK VC wsparł startup Allset w wynoszącej 8,25 mln dolarów serii B. Dzięki tej rundzie środki zebrane przez Allset zwiększyły się do 16,6 miliona dolarów.

Allset to aplikacja, która umożliwia zamawianie jedzenia w restauracjach i punktach gastronomicznych. Jej zaletą jest, że posiłek jest gotowy o konkretnej godzinie, a klient może zjeść zarówno w restauracji, jak i wziąć dania na wynos, (unikając zbędnego czekania).

– Dzisiaj aktywnie pracujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo klientów i wspierać lokalne firmy. Nowe finansowanie pozwoli nam wesprzeć restauracje, które obsługujemy w tym trudnym czasie i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zamówienia na wynos online, ułatwiając ludziom wspieranie restauracji, które kochają – powiedział Stas Matviyenko, CEO w Allset.

Obecnie Allset pomaga lokalnym restauracjom przetrwać ten bezprecedensowy kryzys. Klienci otrzymują zniżkę na zamówienia, a partnerzy, którzy oferują opcje odbioru bez kontaktu osobistego zostali zwolnieni z opłaty serwisowej. Tym samym, jest to zachęta dla wszystkich do tworzenia bezdotykowych obszarów odbioru.

– Przeważające dla naszej decyzji o inwestycji w Allset były dwa argumenty. Pierwszy z nich to silne tzw. network effects pojawiające się przy przekroczeniu pewnej liczby restauracji na danym obszarze skutkujące dynamicznym wzrostem zamówień. Drugim jest zespół charakteryzujący się świetną organizacją i zdolnościami operacyjnymi. Po wizycie w siedzibie spółki w Kijowie nie mieliśmy wątpliwości jak świetnie poukładanym startupem jest Allset oraz byliśmy pod ogromnym wrażeniem Stasa i Anny, założycieli starupu. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie z sektorem foodtech oraz modelem pozyskiwania klientów przez partnerów biznesowych (B2B2C) wyniesione z takich spółek jak Booksy, foodpanda czy restaumatic będzie dużą wartością dla spółki – komentuje Michał Rokosz, Partner odpowiedzialny za transakcję po stronie funduszu Inovo Venture Partners.

Stas Matviyenko powiedział, że w przyszłości chce umocnić pozycję Allset w najbardziej ruchliwych dzielnicach głównych rynków, takich jak Nowy Jork i Los Angeles. Poza tym firma chce wnieść jeszcze większą wartość dla swoich klientów i stać się numerem jeden wśród codziennych rozwiązań gastronomicznych dla zapracowanych gości w najbardziej ruchliwych dzielnicach, gdy tylko poprawi się obecna sytuacja.

Perspektywa inwestora w czasach epidemii

– Epidemia koronawirusa wybuchła, gdy byliśmy na etapie finalizacji dokumentacji transakcyjnej. Reakcja zespołu Allset na zaistniałą sytuację była szybka i stanowcza, a podjęte inicjatywy potwierdzają elastyczność zespołu w zakresie strategii i świetnej egzekucji. Spółka wprowadziła funkcję contactless pickup w ciągu jednego weekendu. Czy inwestycja w czasie tak diametralnych zmian dotykających branżę gastronomiczną to dobra decyzja? Obecna sytuacja w gastronomii jest przejściowa i naszym zdaniem w średnim okresie przyspieszy adopcję technologii. Jako fundusz chcemy być wiarygodnym i przewidywalnym partnerem dla startupów stąd realizujemy nasze zobowiązania nawet w czasie tak dużych zmian jakie widzimy obecnie – mówi Tomasz Swieboda, Partner funduszu Inovo Venture Partners.