InPost postawi tysiąc Paczkomatów. Głównie w mniejszych miejscowościach

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Na terenie Polski do tej pory InPost postawił 2200 Paczkomatów. Szef spółki Rafał Brzoska zapowiedział, że do końca tego roku postawi kolejne. W efekcie przybędzie tysiąc maszyn.

fot. materiały prasowe 

Większe zainteresowanie klientów 

– W tym roku mamy dwa priorytety: mniejsze miejscowości, w których do teraz nie było jeszcze Paczkomatów oraz największe polskie miasta, gdzie jak pokazał ostatni rok, przepustowość istniejących maszyn jest już niewystarczająca – powiedział prezes Grupy Integer Rafał Brzoska, cytowany przez serwis Bankier.pl. Efekt tego będzie taki, że do końca roku w tych miejscowościach i ich okolicach stanie tysiąc nowych Paczkomatów. 

Plany dotyczące rozbudowania sieci punktów odbioru i nadawania przesyłek, związane są z dobrymi wynikami, które spółka osiągnęła w minionym roku. Obsłużyła wówczas więcej przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów o 79 proc. niż w 2015 roku. Do tego odnotowała całkowity wzrost obsługiwanych paczek o 142 proc., na co największy wpływ miał rozwój segmentu kurierskiego. 

Park P3 Piotrków 

Rekordowym miesiącem okazał się grudzień, w którym to InPost obsłużył 15 proc. wszystkich przesyłek, jakie zrealizował w 2016 roku. – Co roku w okresie świątecznym notujemy szczyt paczkowy, ale w tym roku mamy prawdziwy rekord, przesyłek jest o 150 % więcej w porównaniu do grudnia 2015 roku – mówił pod koniec ubiegłego roku Rafał Brzoska. 

Do obsługi tak dużego wolumenu spółka przygotowywała się od dłuższego czasu. We wrześniu uruchomiła sortownię w Parku P3 Piotrków o powierzchni ponad 15.000 m² oraz zatrudniła 1,5 tys. pracowników. Wówczas jej sieć Paczkomatów liczyła 2150 punktów i od tego czasu została rozbudowana o kolejnych pięćdziesiąt. Niebawem na terenie mniejszych i większych miejscowość pojawią się następne maszyny. 

InPost globalnie 

InPost stawia Paczkomaty nie tylko w Polsce. W 2015 roku dostępne były one w 14 państwach w tym między innymi w Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej i Australii. Obecnie na świecie jest ich łącznie blisko sześć tysięcy. Dwa lata temu na rozbudowę międzynarodowej sieci Rafał Brzoska pozyskał 115 milionów euro.