InPost uruchomił już 6000 Paczkomatów

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

InPost uruchomił już 6000 Paczkomatów

Udostępnij:

InPost uruchomił właśnie swój 6-tysięczny Paczkomat. Rok temu spółka miała 4,3 tys. takich urządzeń. Spółka szybko się rozwija, a jej prezes Rafał Brzoska, zapewnia że to nie koniec nowych pomysłów.
6000-ny Paczkomat stanął w liczącej nieco ponad 9000 mieszkańców Suchej Beskidzkiej. Prezes InPostu, Rafał Brzoska, chce, aby dostęp do maszyn mieli mieszkańcy także małych miejscowości.

Według statystyk InPostu z Paczkomatów korzystają już nie tylko osoby z dużych i średnich miast (tam ten odsetek wynosi odpowiednio 81 i 77%.), lecz także mieszkańcy mniejszych miast (74%) i wsi (71%).

InPost się rozwija

Firma wprowadziła m.in. usługę szybkich nadań, a ponadto obniżyła ceny. Mocno zainwestowała także w nowe sortownie. Brzoska zapowiada kontynuację tej strategii w przyszłym roku.

Wiosną firma rozlokowała pierwsze 30 BankoPaczkomatów pozwalających na odbiór przesyłek realizowanych przez InPost, a także realizowanie operacji finansowych w bankomatach należących do sieci Planet Cash.

Natomiast latem tego roku Inpost poszerzył współpracę z Kauflandem. Zapowiedział wtedy, że urządzenia staną przy wszystkich sklepach tej sieci.

W tym samym czasie firma rozpoczęła instalować Paczkomaty przy dyskontach Lidl i Dino oraz supermarketach Auchan.

Aplikacja InPost mobile

Ostatnio pojawiła się zmiana w sposobie odbioru przesyłek przez aplikację w ramach akcji Go Mobile!

InPost udostępnił niedawno rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i skrytką z poziomu aplikacji. Odtąd przy jednym Paczkomacie przesyłki odbierze wiele osób w tym samym czasie.

Rafał Brzoska mówi, że odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak firma chce ten proces jeszcze bardziej przyspieszyć.

Od teraz podchodząc do Paczkomatu możemy wybrać aplikację InPost i z pewnej odległości otworzyć swoją skrytkę. Cała operacja ograniczać się będzie tylko do wyjęcia przesyłki z urządzenia.

Nowa wersja aplikacji mobilnej stanie się centrum zarządzania przesyłkami. To pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów, które dotychczas były wymagane.

InPost nawiązał współpracę z AliExpress

Dwa dni temu InPost poinformował, że połączył siły z AliExpress – globalną platformą zakupową. Od teraz klienci mogą zamawiać paczki z Chin bezpośrednio do Paczkomatów w całej Polsce.

Aby zamawiać produkty z platformy AliExpress do Paczkomatów InPost należy w górnej części strony głównej wybrać dostawę do Polski. Potem zaznaczyć polską wersję językową, i uzupełnić dane adresowe z poziomu swojego konta.

Opcja Paczkomaty InPost jest dostępna w ramach AliExpress Standard Shipping przy zakupach o wartości powyżej $5.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem