InPost wprowadza dostarczanie przesyłek do Paczkomatów w weekendy

Dodane: 21.01.2020

Kasia Krogulec

Udostępnij:

InPost poinformował o wprowadzeniu nowej usługi. Mowa o „Paczka w Weekend”. Niebawem przesyłki będą dostarczane do Paczkomatów także w soboty i niedziele.
Paczka w Weekend to usługa, która będzie dostępna tylko w ramach doręczeń do Paczkomatów. Nowe udogodnienie nie obejmuje dostaw do punktu czy mieszkania.

Jak będzie można skorzystać z usługi?

W tej opcji można nadać przesyłkę w piątki i soboty. Jeśli przesyłka zostanie nadana w piątek do godz. 13.00, to w Paczkomacie pojawi się w sobotę lub niedzielę do godz. 18.00.

Jeśli zaś przesyłka zostanie nadana w sobotę do godz.13.00, kurier dostarczy ją do Paczkomatu w niedzielę do godz.18.00.

Dla klienta biznesowego cena netto usługi to 4,06 zł. Natomiast klient detaliczny zapłaci za Paczkę w Weekend 4,99 zł brutto.

InPost nie podał jeszcze oficjalnego terminu wdrożenia usługi. Na razie Paczka w Weekend widnieje jedynie w regulaminie i cenniku.

Obsługa klienta przez asystenta Google

W grudniu ubiegłego roku InPost uruchomił możliwość skontaktowania się z firmą przez asystenta Google. Rozmowę z klientami prowadzi ChatBot Mat. Aby z nim porozmawiać, należy przywołać go słowami „Porozmawiaj z InPost”.

ChatBot Mat informuje klientów o statusie przesyłki, najbliższym Paczkomacie oraz może podać numer do kuriera. Bot dostępny jest również na Messengerze.

Co więcej potrafi system? Między innymi namierzyć paczkę w sytuacji, gdy najbliższy Paczkomat jest zapełniony, lub gdy klient nie zdążył odebrać przesyłki. W takiej sytuacji przesyłka nie wróci do oddziału InPost, ale do Punktu Odbioru Paczek (POP), skąd będzie można ją odebrać.

InPost się rozwija

W ubiegłym roku firma wprowadziła także usługę szybkich nadań, a ponadto obniżyła ceny usług. Mocno zainwestowała także w nowe sortownie. Rafał Brzoska, szef InPostu, zapowiada kontynuację tej strategii w tym roku.

Wiosną 2019 r. firma rozlokowała pierwsze 30 BankoPaczkomatów pozwalających na odbiór przesyłek realizowanych przez InPost, a także realizowanie operacji finansowych w bankomatach należących do sieci Planet Cash.

Natomiast latem ubiegłego roku InPost poszerzył współpracę z Kauflandem. Zapowiedział wtedy, że urządzenia staną przy wszystkich sklepach wspomnianej sieci.

W tym samym czasie firma rozpoczęła instalować Paczkomaty przy dyskontach Lidl i Dino oraz supermarketach Auchan.

 

Fot.mat.pras. InPost | https://www.facebook.com/paczkomaty/

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem