Insight Partners kończy proces akwizycji firmy Veeam

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Insight Partners kończy proces akwizycji firmy Veeam

Udostępnij:

Insight Partners przejął firmę zajmującą się zarządzaniem danymi w chmurze za kwotę blisko 5 miliardów dolarów. Przejęcie miało na celu przyspieszenie rozwoju firmy Veeam i umocnienie jej pozycji lidera na rynku amerykańskim.

Veeam Software, który dostarcza rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiają zarządzanie danymi w chmurze oraz Insight Partners ogłosiły dziś, że Insight Partners zakończyło proces przejęcia spółki Veeam, który został rozpoczęty 9 stycznia 2020 r., z wyceną o wartość blisko 5 mld dolarów. W wyniku akwizycji Veeam, z roczną sprzedażą na poziomie 1 miliarda dolarów oraz bazą klientów liczącą ponad 365 tys. odbiorców na całym świecie, spodziewa się przyśpieszonego rozwoju na rynku USA.

– Insight był naszym zaufanym partnerem już od 2013 r., kiedy to dokonał pierwszej inwestycji w firmę Veeam. Insight Partners znani są z tego, że inwestują w szybko rozwijające się międzynarodowe firmy i pomagają im osiągnąć sukces na rynku amerykańskim, oferując nieocenione zasoby, fachową wiedzę i wsparcie. Veeam już teraz ma bardzo dobrą pozycję na rynku, a Insight jest partnerem, który pomoże nam osiągnąć kolejny poziom wzrostu i ewolucję w kierunku Chmury Hybrydowej, zgodnie z naszymi długofalowymi planami opisanymi w Act II –  powiedział Bill Largent, dyrektor generalny w Veeam.

W wyniku podjętych działań Veeam przeniesie swoją siedzibę ze Szwajcarii do Stanów Zjednoczonych. W ramach przejęcia zostały podjęte następujące decyzje personalne:

  • William H. Largent został mianowany na stanowisko Chief Executive Officer (CEO). Poprzednio pełnił funkcję Executive Vice President (EVP) do spraw operacyjnych.
  • Danny Allan został powołany na stanowisko Chief Technology Officer (CTO).
  • Gil Vega, poprzednio piastujący stanowisko Dyrektora Zarządzającego i CISO w CME Group, Inc. oraz Zastępcy Dyrektora ds. Informacji i CISO w Departamencie Energii i Egzekwowania Przepisów Imigracyjnych i Celnych Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie objął stanowisko Chief Information Security Officer (CISO).
  • Nick Ayers, z firmy Ayers Neugebauer & Company, członek Światowego Forum Ekonomicznego Młodych Liderów i były szef sztabu wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, dołącza do dyrektorów zarządzających Insight Partners: Mike’a Tripletta, Ryana Hinkle’a i Rossa Devora w Radzie Dyrektorów Veeam.

– W ciągu ostatniej dekady firma Veeam stała się rynkowym liderem w regionie EMEA, gdzie prowadzone jest około 50% naszej działalności. Wraz z zakończonym dziś przejęciem przez Insight i niedawną premierą nowego pakietu Veeam Availability Suite v10 mamy zamiar rozszerzyć naszą pozycję lidera także na Stany Zjednoczone, gdzie chcemy wykorzystać możliwości rozwoju w zakresie zarządzania danymi w chmurze przez przedsiębiorstwa – powiedział Danny Allan, CTO w Veeam.

– Przyszłość cloud computingu jest hybrydowa, gdzie dane są tworzone, przechowywane, zarządzane i replikowane na różnych platformach i w różnych środowiskach. Firma Veeam konsekwentnie zajmuje się trudnymi problemami, z jakimi borykają się klienci przy zarządzaniu danymi nowej generacji. Jest to znacząca transakcja, która zapewnia firmie Veeam dodatkowe zasoby niezbędne do zaspokojenia potrzeb coraz bardziej zróżnicowanego i złożonego środowiska klientów – powiedział Crawford Del Prete, prezes IDC.