Insly zgarnął 1,3 mln euro. Insurtech rozwinie swoją działalność nad Wisłą

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Insly zgarnął 1,3 mln euro. Insurtech rozwinie swoją działalność nad Wisłą

Udostępnij:

Dostawca oprogramowania Insurance SaaS Insly otrzymał 1,3 mln euro od funduszy VC Concentric i Uniqa Ventures. W inwestycji udział brał też Program Przyszłego Funduszu Brytyjskiego Banku Biznesu. Insurtech zdobyty kapitał planuje przeznaczyć między innymi na rozwój swojej działalności w Polsce. 

– Rok 2020 rozpoczął się dość szokująco – zaraz po podjęciu decyzji o rozpoczęciu zbierania funduszy kryzys wywołany pandemią COVID-19 uderzył w świat. Staliśmy przed trudną decyzją, czy kontynuować zbieranie funduszy i inwestycje, czy ustawić się w normalnym trybie wzrostu. Ostatecznie udało nam się przekształcić Insly w rentowną firmę i utrzymać znaczący 32 proc. wzrost sprzedaży – powiedział w komunikacie Risto Rossar, CEO i Founder Insly.  

Insly oferuje pełne oprogramowanie ubezpieczeniowe, które zajmuje się sprzedażą i administrowaniem polisami ubezpieczeniowymi. Z platformy obecnie korzysta ponad 1000 brokerów i 30 ubezpieczycieli, produkujących łączne roczne składki w wysokości ponad 1,1 mld euro.  Insly jest zintegrowane m.in. z firmami: Generali, Wiener, Uniqa, Warta, HDI, Allianz, Proama, InterRisk. Na początku tego roku platforma Astorya.vc, która tworzy mapę firm technologicznych, z którymi ubezpieczyciele powinni pracować nad innowacjami, wyróżniła na niej Insly. 

Wcześniejsze inwestycje

Insly w 2018 roku otrzymał 2,94 miliona złotych od Black Pearls VC. W rundzie uczestniczyli również inwestorzy z Londynu. Łącznie Insurtech zdobył wtedy 9,2 miliona złotych (2,2 miliona euro). 

– Polski rynek ubezpieczeń jest duży, lecz bardzo rozdrobniony, a potrzeba wdrożenia narzędzi informatycznych, wysoka. Dzięki wsparciu inwestorów, w najbliższym czasie poszerzymy listę towarzystw ubezpieczeniowych z którymi współpracujemy, a w ramach prac badawczo-rozwojowych, dodamy szereg funkcjonalności, na przykład inteligentną optymalizację rozliczeń prowizyjnych. Liczymy na to, że agenci i brokerzy ubezpieczeniowi właśnie z nami będą budować przewagę konkurencyjną, a przy wsparciu Black Pearls VC szybko zbudujemy mocną pozycję na polskim rynku – mówił wtedy Risto Rossar, CEO Insly.

Ciągły rozwój 

Nowa inwestycja pozwoli Insly jeszcze mocniej rozwinąć swoją działalność na polskim rynku. Insurtech zapowiedział też, że mimo ciężkiego okresu, jakim był 2020 rok, udało mu się wprowadzić ulepszoną wersję oprogramowania swojej platformy. Rozwiązanie w nowej odsłonie ma umozliwić ubezpieczycielom tworzenie produktów ubezpieczeniowych nawet dziesięć razy szybciej niż do tej pory. 

– Połączenie wiedzy firmy na temat ubezpieczeń i cyfryzacji oznacza, że Insly jest dobrze przygotowane do wdrożenia swoich produktów w chmurze w systemach ubezpieczycieli i brokerów, którzy chcą cyfryzować swoją pracę. Odporność, innowacyjność i ogólna siła wykazana w 2020 roku przez firmę umożliwią przedsiębiorstwom osiągnięcie kolejnych szczytów w nadchodzących latach – dodał Kjartan Rist z Insly.