Instapay pozyskuje 1,5 mln złotych. Pomoże ściągać należności

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Instapay pozyskuje 1,5 mln złotych. Pomoże ściągać należności

Udostępnij:

Instapay to rozwiązanie, które automatyzuje proces realizacji płatności od kontrahentów. Jego twórcy pozyskali właśnie 1,5 mln zł na dalszy rozwój i ekspansję rynkową i uruchamiają nową wersję aplikacji o rozszerzonych funkcjonalnościach. 

Ściągalność płatności stanowi jedno z największych wyzwań w firmach. Według Indeksu Należności Przedsiębiorstw, przygotowanego przez Krajowy Rejestr Długów i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych aż 57% polskich firm deklaruje, że niepłacący na czas kontrahenci są dla nich sporym problemem.

Problem ten zamierza rozwiązać Instapay. Jest to rozwiązanie, które po jednorazowym wprowadzeniu do systemu danych płatników nie wymaga praktycznie dodatkowego nadzoru. Automatycznie pomaga firmom w zarządzaniu należnościami, przez co poprawia ich płynność finansową (cash flow).

Oferująca Instapay spółka Cashless Solutions w ramach rundy seed otrzymała zastrzyk finansowy w postaci 1,5 miliona złotych, który zamierza przeznaczyć na rozszerzenie produktu o nowe funkcjonalności, przede wszystkim możliwość automatycznego sprawdzania statusów płatności w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu open bankingu oraz rozbudowanego systemu powiadomień.

Inwestorami są Assay Group oraz fundusz VC Space Bridge. – Instapay ma wszystko, by szybko stać się rosnącym biznesem fintech – rozwiązuje bowiem realny problem, z którym zmagają się setki tysięcy polskich przedsiębiorców – mówi Łukasz Blichewicz, prezes Assay Group.