Inteligentna wyszukiwarka dla prawników od IUS.AI

inteligentna wyszukiwarka dla prawnikow od iusai
Udostępnij:
Polski startup, stworzony przez prawnika Macieja Trocia i astrofizyka Adama Zadrożnego, przygotował narzędzie do researchu prawnego oparte na sztucznej inteligencji. Ma ono znacząco ułatwić codzienną pracę kancelarii i działów prawnych.

Prawnicy korzystający z rozwiązania IUS.AI mogą mieć pewność, że poszukując informacji na temat danego zagadnienia nie przeoczą żadnego ważnego orzeczenia, które dotyczy danego zagadnienia.

Jak działa IUS.AI?

Wystarczy wpisać do wyszukiwarki dowolne pytanie prawne. System, oparty o sztuczna inteligencję natychmiastowo przeszuka wszelkie dokumenty, które znajdują się w kancelarii, czy firmie oraz dokumenty w powszechnych zasobach i wskaże te, które będą związane z zadanym pytaniem, lub będą gotową odpowiedzią na nie. Istnieje również możliwość zaznaczenia fragmentu tekstu i skorzystania z opcji „znajdź podobne”.

W systemie wykorzystane jest automatyczne wykrywanie warstwy znaczeniowej w każdym dokumencie. Dzięki temu w przeszukiwanych materiałach nie muszą występować słowa kluczowe, a inteligentna wyszukiwarka i tak poradzi sobie z zadaniem i pokaże wszystkie odpowiadające zagadnieniu dokumenty. IUS.AI jest pierwszym narzędziem tego typu przygotowanym dla polskiego języka prawnego.

IUS.AI istnieje od kwietnia 2019 roku. Jak do tej pory finansowanie na startup pochodzi z prywatnych środków jego założycieli. Startup jest w trakcie pierwszej rundy dofinansowania. Jak do tej pory narzędzie zostało wprowadzone do czterech 4 międzynarodowych i ogólnopolskich kancelarii prawnych.

Dostęp do inteligentnej przeglądarki jest płatny w modelu miesięcznym lub rocznym. Wysokość opłaty zależna jest od ilości zamówionych stanowisk. Klienci mogą również korzystać z rozwiązania w prywatnej chmurze IUS.AI lub skonfigurowanie oprogramowania na własnej chmurze. Aby połączyć narzędzie z bazą dokumentów klienta IUS.AI potrzebuje od 3 do 21 dni.

Inne rozwiązania dla prawników

Inteligentna wyszukiwarka dla prawników jest innowacyjnym rozwiązaniem. Jednak nie jest to pierwsza próba wprowadzenia na rynek prawny nowości technologicznych. Jednak jak do tej pory żadne z nich nie wykorzystywało mechanizmów sztucznej inteligencji.

Polskie Kodeksy

Jednym z programów, który powstał, by ułatwić życie prawnika jest aplikacja Polskie Kodeksy. Zawiera ona wszystkie podstawowe źródła prawa. Osoby korzystające z tego rozwiązania mają pod ręką wszystkie polskie kodeksy. Użytkownicy chwalą sobie systematyczność aktualizacji zbioru kodeksów o aktualne zmiany prawa.

Polskie Ustawy

Bardzo podobnym rozwiązaniem do Polskich Kodeksów jest aplikacja Polskie Ustawy. W bazie programu znajduje się ponad 100 kodeksów i ustaw, które są pogrupowane w odpowiednie kategorie. Z aplikacji korzystają nie tylko prawnicy ale również studenci prawa.

Lex News

Kolejne ciekawe rozwiązanie to aplikacja Lex News, która informuje o najnowszych informacjach prawnych, które pojawiają się na stronie lex.pl. Użytkownicy cenią sobie przejrzystość aplikacji. Mamy w niej do wyboru dwie opcje: temat dnia (zebrane informacje branżowe) oraz aktualności (najnowsze informacje ze świata).

Jak widać startupowcom nie brakuje pomysłów na to jak usprawniać pracę osobom, które działają w branży prawniczej. Natomiast rozwiązanie od IUS.AI jest niewątpliwą innowacją w tej przestrzeni.