Inteligentne apteki UnitDoseOne zadbają o dystrybucję leków w szpitalach

Dodane: 20.12.2018

Mam Startup

Udostępnij:

UnitDoseOne to nowoczesna, zautomatyzowana apteka szpitalna pozwalająca na udoskonalenie dystrybucji leków w placówkach medycznych.

Stworzone przez łódzką spółkę Quizit rozwiązanie UnitDoseOne polega na wykorzystaniu pracy specjalnego robota-apteki, który najpierw wprowadza cały przydział leków na podstawie zlecenia farmaceuty, potem sortuje je i układa w specjalnych pudełkach według zaleceń lekarza, kolejnym krokiem jest odebranie partii leków z urządzenia przez pielęgniarkę i rozdanie ich pacjentom. Ryzyko pomyłki zostaje wyeliminowane przez wprowadzenie systemu identyfikacji, polegającego na zastosowaniu specjalnych opasek elektronicznych, w które wyposażeni są pacjenci, a przy pomocy których, w obecności pielęgniarki, można otworzyć pudełko z lekami.

– UnitDoseOne to nowoczesny system zaopatrzenia aptecznego i robot wydający leki w jednym. Logistyka leków w szpitalu generuje, zaraz po wynagrodzeniach, największe koszty dla placówek medycznych. Chcemy pomóc szpitalom uporać się z tym problemem. Szpitale kupują od nas to rozwiązanie również, dlatego że wierzą iż wdrożenie tego urządzenia minimalizuje pomyłki lekowe, rozwiązuje problem znikających leków w szpitalach i pozwala budować powtarzalny mechanizm dostarczania leków w szpitalu w sposób kontrolowany – twierdzi Jakub Musiałek, prezes firmy Quizit.

Wdrożenia w szpitalach

Rozwiązanie UnitDoseOne wdrożone zostało w szpitalach w Poznaniu i w Toruniu. Niedawno jej producent ponownie wygrał przetarg, tym razem ogłoszony przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.

– Nasz system posiada bardziej zaawansowaną automatykę i działa w znacznie prostszy sposób niż rozwiązania konkurencji. Mogą korzystać z niego również mniejsze kliniki. Dzięki automatyzacji  możliwa jest pełna kontrola procesu i monitorowanie rozchodu leków, bez względu na wielkość placówki. To dla nas szczególnie ważne, aby z zaawansowanych rozwiązań mogły korzystać mniejsze szpitale, zdrowie i życie pacjentów jest w nich tak samo ważne. Nasi konkurenci zbudowali swoje rozwiązanie dla kolosów, których stać na nawet 15-20 milionowe zakupy. Preferowany przez nas model to najem, gdzie szpital składający się z 100, 200 łóżek może korzystać z wszystkich zalet systemu unit dose, a rozwiązanie mieści się w jego budżecie – tłumaczy Jakub Musiałek.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem