Inteligentne rozwiązania powstaną na Pomorzu!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

W listopadzie w gdańskim Starterze pod okiem doświadczonych mentorów rozwijane będą pomysły biznesowe w temacie Smart Things. Na uczestników podczas Startup Sprint czekają 3 dni niezwykłej przygody z biznesem!

W listopadzie w gdańskim Starterze pod okiem doświadczonych mentorów rozwijane będą pomysły biznesowe w temacie Smart Things. Na uczestników podczas Startup Sprint czekają 3 dni niezwykłej przygody z biznesem!

Kolejna edycja Startup Sprint rozpocznie się 22 listopada i odbędzie się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Od piątku do niedzieli, utworzone podczas wydarzenia zespoły składające z pomysłodawców, programistów, designer’ów i marketingowców, będą pracować nad rozwojem swoich pomysłów. Pomagać im będą mentorzy m.in. Jakub Pawełczak (IVONA Software), Rafał Janik (ThinkMedia), Radosław Zdunek (Toucan Systems), Adam Tychmanowicz (Yanosik) czy Bartosz Burek (Jakdojade.pl). Dlaczego warto spróbować swoich sił podczas Startup Sprint?

„Rynek nowych technologii rozwija się bardzo dynamicznie. Powstaje coraz więcej projektów, które chciałyby zdobyć świat tak jak wcześniej udało się to Facebookowi, Twitterowi, czy takim produktom jak MakerBot. W dzisiejszych czasach młodym przedsiębiorcom jest o wiele łatwiej zmierzyć się ze swoim pomysłem, gdyż mają możliwość przedstawienia i sprawdzenia swojej idei na imprezach typu hackatony, startup sprint, czy startup weekendy. Imprezy takie to świetne środowisko, do przetestowania swojego pomysłu – mówi Rafał Janik, jeden z mentorów i dodaje: „Jednym z ciekawszych wydarzeń tego typu jest zbliżający się Startup Sprint w Gdańsku, pod hasłem Smart Things. Jest to kierunek, który w ostatnim czasie porusza wyobraźnię twórców i inwestorów. Kolejne informacje na temat inteligentnych samochodów, sprzętów gospodarstwa domowego czy drukarek 3D drukujących pistolety wzbudzają silne zainteresowanie. Nasz świat wypełniony smartfonami, teraz zaczyna się wypełniać inteligentnymi rzeczami, które są następnym krokiem w rozwoju technologii. W najbliższych latach czeka nas wysyp nowych pomysłów na inteligentne „coś” i na pewno jest to przyszłość technologii i biznesu.”

Czym jest Startup Sprint? Startup Sprint to cykl 3-dniowych wydarzeń, na których ludzie z pomysłami z konkretnej branży mają szanse rozwinąć swoje pomysły na biznes. Uczestnicy mają okazję zweryfikować swój pomysł, zbudować prototyp, porozmawiać z mentorami z branży oraz zainteresować swoim projektem inwestora. W imprezie biorą udział zarówno dojrzałe firmy, jak i pomysłodawcy, którzy dopiero planują otworzenie firmy. W Startup Sprincie mogą wziąć udział zarówno osoby z pomysłem, jak i programiści, graficy, marketingowcy. Mogą oni dołączyć do któregoś z pomysłów i stworzyć projekt, który zaskoczy wszystkich!

Czym właściwie są Smart Things? Smart Things to w dużym uproszczeniuinteligentne rozwiązania, które w ciekawy i innowacyjny sposób ułatwiają nam codzienne życie. Mogą to być rozwiązania hardware lub software, które pozwolą np. zbadać stan naszego zdrowia dzięki wykorzystaniu kamerki z telefonu lub aplikacje, które pokażą nam najszybszą trasę z pominięciem ulicznych korków. Granice wyobraźni stanowią tu jedyne ograniczenia.

Co jeszcze przygotował Starter w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości? W dniach 18 – 24 listopada w Starterze odbędą się wydarzenia dla ekspertów IT i pasjonatów nowych technologii, podczas których wystąpią m.in. Marcin Borecki (CloudExpert), Michał Romanowski (e24cloud.com), Michał Łukasiewicz (Bright Invension), Sebastian Brzuzek (Meritum Bank), a także Piotr Biegun (Whalla Labs). Ponadto przedstawiciele branż kreatywnych będą mogli wziąć udział kolejnym spotkaniu networkingowym Creative Morning, w temacie „Wyróżnij swój biznes”, a także w panelach dyskusyjnych, w których wezmą udział m.in. Joanna Sosnowska-Cecuła (Concordia Design), Zenka Bańkowska (Creative Poland), Michał Juda (Showroom), Konrad Pitala (14A GROUP), Piotr Bucki (www.bucki.pro), Anna Pogorzelska (WP.PL) czy Karolina Janik (Personal PR). Do Startera powrócą także Startup Pirates. Tym razem, będą integrować środowisko biznesowe podczas imprezy networkingowej. Szczegóły dotyczące wydarzeń oraz zapisów na stronie www.stp.inkubatorstarter.pl.

WYDARZENIE BEZPŁATNE! Liczba miejsc ograniczona!

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem