Inteligentny system ochrony domów. Lampki ogrodowe i dron

inteligentny system ochrony domow lampki ogrodowe i dron
Udostępnij:
Czujniki ruchu zainstalowane w niewielkiej lampce ogrodowej rozpoznają, gdy ktoś pojawił się na ternie posiadłości. Krążący nad nią dron odczytuje sygnał i rejestruje obraz wideo ze zdarzenia. Tak działa system ochrony domów Sunflowers Labs.

fot. zrzut ekranu z filmu Sunflower Home Awareness System, YouTube

– Mój wspólnik i ja zafascynowaliśmy się dronami i zapragnęliśmy stworzyć zewnętrzny system ochrony domów, który nie wymagałby instalacji wielu kamer. Zależało nam, żeby kamera znajdowała się tam, gdzie coś się dzieje i dawała najlepszy widok na zdarzenie zamiast skupiać się tylko na domu, który chroni – pisze Alex Pachikov, współtwórca Sunflowers Labs

Z biegiem czasu okazało się, że stosunkowo trudno jest opracować naziemne czujniki, które rozpoznawałby niepokojące sygnały i informowałyby o nich bezzałogowca. – Sensory nie tylko muszą wiedzieć, co dzieje się na twojej posiadłości, ale także działać w sieci z innymi czujnikami, ograniczać liczbę fałszywych alarmów, określać kierunek ruchu i stanowić nawigację dla drona – dodaje. Wkrótce potem zespół Sunflowers Labs pozyskał kapitał na rozwój projektu i opracował system ochrony domów.

Na poniższym wideo możesz zobaczyć, jak działa. 

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.