Inteligentny zamek do drzwi. Otworzysz go zdalnie za pomocą smartfona

Dodane: 07.10.2016

Mam Startup

Udostępnij:

Dzieci zapomniały kluczy do mieszkania, chcesz pod swoją nieobecność wpuścić kuriera do domu albo planujesz wynająć swoją nieruchomość turystom. W tych sytuacjach może przydać się inteligentny zamek Gate. Otworzysz go zdalnie za pomocą smartfona.

fot. zrzut ekranu z filmu Meet Gate, YouTube 

– Przez ostatnie dwa lata zespół Gate pracował ciężko, żeby stworzyć najlepszy na rynku inteligentny zamek do drzwi – pisze Esan Saeedi, CEO projektu. Mając gotowy prototyp autorzy przedsięwzięcia wystartowali z kampanią crowdfundingową na Indiegogo, żeby zebrać 70 tysięcy dolarów. Jeśli osiągną cel zbiórki, urządzenie trafi na półki sklepowe. Póki co można zamówić je za 209 dolarów. 

Wyjaśniają, że Gate to inteligentny zamek do drzwi, który można otwierać za pomocą klucza oraz zdalnie korzystając z aplikacji mobilnej. Gadżet ma być pomocny m.in., gdy nie ma nas w domu, ale chcemy przyjąć paczkę od kuriera. Możemy wówczas podać mu jednorazowy kod dostępu, żeby otworzył sobie drzwi i zostawił przesyłkę w środku. Zobacz na poniższym wideo, jak działa Gate.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.