Interesujesz się oprogramowaniem open source? Sprawdź ten event

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Już 9 września we Wrocławiu odbędzie się Wro Open Source – pierwszy wrocławski event poświęcony open source. Wydarzenie jest organizowane przez Divante, wrocławską firmę eCommerce zajmującą się wdrożeniami sklepów internetowych na platformach Magento, Pimcore i Shopify Plus.

Wro Open Source Day to pierwszy event poświęcony otwartemu oprogramowaniu organizowany przez spółkę, która ma swoim koncie już kilka wydarzeń w Polsce i za granicą.

– Projekty Open Source są tymi przedsięwzięciami które kreują technologie przyszłości. Bardzo wierzymy w ideę wolnego oprogramowania w Divante. Dlatego oprócz codziennego wsparcia w postaci inwestowania czasu i środków w rozwój wolnych projektów postanowiliśmy jako firma zorganizować spotkanie dla praktyków, kontrybutorów lub osób, które chcą zacząć współtworzyć oprogramowanie – mówi Piotr Karwatka, CTO Divante.

Wro Open Source to doskonała okazja, aby wysłuchać inspirujących prelekcji dotyczących tematyki wolnego oprogramowania przygotowanych przez ekspertów i praktyków. Uczestnicy eventu dowiedzą się między innymi, jak monetyzować projekty open source, kiedy i dlaczego warto odchodzić od utartych schematów wytwarzania oprogramowania oraz poznają dobre praktyki przygotowywania bibliotek oprogramowania open source. Gościem specjalnym imprezy będzie Ben Marks – światowej sławy ekspert Magento, jednej z najpopularniejszych platform open source z zakresu eCommerce.

Całości dopełni networking w gronie praktyków przy piwie i foodtrucku. Wstęp na event jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie wydarzenia: http://go.divante.co/wro-open-source/.

Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje – następna być może jeszcze w tym roku.

Agenda

1. Diary of my first OSS library (10:00 – 10:40)

Raúl Gómez Acuña, Senior Front End Engineer. Callstack.io

2. eCommerce Framework for Tailored Solution (10:45 – 11:30)

Paweł Jędrzejewski, Founder and Lead Developer. Sylius

3. How to make money with Open Source Projects. (11:35 – 12:10)

Piotr Karwatka, CTO. Divante

12:00 – 13:00 – Lunch by Bratwursty

4. Why Is CRUD a Bad Idea – Focus on Real Scenarios (13:00 – 13:45)

Petr Heinz, Full Stack Developer. ShopSys Framework

5. Modular application: architectural tips and tricks (14:00 – 14:45)

Yevhen Shyshkin, Team Lead. Oro Inc

6. Software optimizations. How to be prepared for the success (15:00 – 15:45)

Przemek Nogaj, Software Developer. Oro Inc

7. Open sourcing Open Source at Magento (16:00 – 16:45)

Ben Marks, Magento Evangelist. Magento