Interia jako pierwsza w Polsce wykorzysta sztuczną inteligencję do wydania strony głównej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Interia sztuczna inteligencja

Udostępnij:

Interia stawia na innowacje i testuje możliwości, które daje sztuczna inteligencja. Portal jako pierwszy w Polsce sprawdzi, jak poradzi sobie ona roli wydawcy. 16 lutego sztuczna inteligencja była odpowiedzialna za wybór wszystkich artykułów, tytułów i zdjęć, które zostaną zaprezentowane w specjalnej sekcji na stronie głównej portalu poświęconej AI.

16 lutego na stronie głównej portalu wystartował cykl redakcyjny „AI jako wydawca: eksperyment Interii” , którego wydawcą oraz autorem kilku materiałów będzie sztuczna inteligencja. 

– To pierwsza taka inicjatywa w polskich mediach, która pozwoli zobaczyć, jak dobrze system sztucznej inteligencji poradzi sobie w roli wydawcy. Będzie to fascynujące doświadczenie i zachęcamy was do odwiedzenia naszej strony, by przekonać się, jak sztuczna inteligencja radzi sobie z przetwarzaniem informacji i wyborami, które zwykle pozostają w gestii ludzkiej – mówi AI w materiale wprowadzającym do projektu Interii. 

W akcję portalu są zaangażowane m.in. redakcje serwisów Interia Wydarzenia, Antyweb.pl i Geekweek.pl. Ich dziennikarze podpowiedzą użytkownikom portalu jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją, wyjaśnią jej możliwe zastosowania w różnych sektorach gospodarki oraz odpowiedzą na kluczowe pytanie: czy sztuczna inteligencja jest naprawdę inteligenta?

 

Antyweb.pl dołącza do Grupy Polsat Plus

ChatGPT powstał dzięki wyzyskowi pracowników z Kenii? Jaka historia stoi za najpopularniejszym narzędziem AI?

Ponad 1 mln zł pozyskał SmartyMeet na tworzenie videobota korzystającego z ChatGPT