Internauci wymienili już 1 mld złotych w Walutomacie

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Walutomat.pl, serwis którego działanie opiera się o wymianę walut bezpośrednio pomiędzy użytkownikami Internetu osiągnął właśnie rekordowy obrót w wysokości 1 mld złotych.

Walutomat.pl, serwis którego działanie opiera się o wymianę walut bezpośrednio pomiędzy użytkownikami Internetu osiągnął właśnie rekordowy obrót w wysokości 1 mld złotych.

Już ponad 2 tysiące firm i 30 tysięcy osób prywatnych korzysta z usług Walutomatu. W ciągu nieco ponad dwóch lat działania serwisu klienci dokonali za jego pośrednictwem wymiany walut o wartości miliarda złotych. Łącznie przez system Walutomatu przetransferowano zatem waluty o wartości dwóch miliardów złotych (miliard po każdej ze stron biorących udział w wymianie).

Zdajemy sobie sprawę, że gdyby nie zaufanie klientów do Walutomatu, nie bylibyśmy w stanie osiągnąć takich wyników. W transakcjach finansowych wiarygodność i bezpieczeństwo serwisu to podstawowy warunek jego funkcjonowania – mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy serwisu Walutomat.pl. – Serwis ma charakter społecznościowy, co oznacza, że wymiana walut odbywa się bezpośrednio pomiędzy użytkownikami. Nie ingerujemy w kurs wymiany, dostarczamy jedynie platformę technologiczną z zabezpieczeniami informatycznymi oraz funkcjonalnymi, taki model jest korzystny dla wszystkich – dodaje.

Rozwój w szybkim tempie
Walutomat.pl działa od listopada 2009 r. i jest pierwszą w Polsce społecznościową platformą wymiany walut. Od rozpoczęcia działalności serwis dynamicznie się rozwijał. Po roku funkcjonowania jego obroty sięgnęły ponad 200 mln zł, a po dwóch już ponad 900 mln zł. Od momentu powstania Walutomatu do końca 2011 roku użytkownicy serwisu dokonali wymiany walut o łącznej wartości przekraczającej 1 mld złotych.

Stałe tempo rozwoju Walutomatu wskazuje, że Polacy polubili wymianę walut przez Internet. Jest to na pewno najtańsze i najwygodniejsze rozwiązanie z obecnie dostępnych na rynku – mówi Adrian Łaźniewski. – Widzimy, że tendencja jest ciągle wzrostowa, a to pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość – dodaje.

Wśród osób korzystających z Walutomatu najwięcej jest kredytobiorców, podróżujących za granicę prywatnie lub służbowo oraz emigrantów zarabiających w obcych walutach. Wielu użytkowników to firmy z branży eksportowo-importowej, rynku turystycznego oraz prywatni inwestorzy.

Wymiana EUR / PLN najpopularniejsza
W serwisie Walutomat klienci wymieniają dolary amerykańskie, euro, franki szwajcarskie i funty brytyjskie. Najczęściej wymieniano euro na złotówki. Poza tym warto zauważyć, że w ciągu ostatniego roku dwukrotnie wzrosła liczba transakcji wymiany złotówek na franki szwajcarskie.

Największe zainteresowanie wymianą euro na złotówki może wskazywać na duże zainteresowanie serwisem zarówno wśród Polaków pracujących w różnych krajach Unii Europejskiej, jak i wśród przedsiębiorstw mających stałe kontakty z partnerami zagranicznymi.

Wymiana dużych kwot przez Walutomat to nierzadko kilkanaście tysięcy złotych oszczędności na jednej transakcji, dlatego duże zainteresowanie naszym serwisem wśród firm nie powinno dziwić – komentuje Adrian Łaźniewski.

Bezpieczeństwo jak w banku
Walutomat.pl jest nie tylko tanim, ale i bezpiecznym sposobem wymiany walut w Internecie. Do transakcji wymiany pomiędzy użytkownikami może dojść tylko wtedy, gdy zabezpieczą oni wcześniej odpowiednie środki finansowe na koncie operatora serwisu. Tym samym nie ma możliwości, aby któraś ze stron nie wywiązała się z zawartej transakcji.

Przy księgowaniu wpłat wymagana jest pełna zgodność danych osobowych z przelewu z danymi podawanymi przy rejestrowaniu konta w Walutomacie. Jeśli dane z wyciągu bankowego zgadzają się z danymi deklarowanymi przy rejestracji, użytkownik może składać zlecenia wymiany. Działanie Walutomatu oparte jest wyłącznie na przelewach bankowych, zatem najwyższy poziom zabezpieczenia transakcji i środków opiera się o polski system bankowy.

Działamy pod stałym nadzorem instytucji kontrolnych. W 2010 roku pomyślnie przeszliśmy kontrolę dotyczącą zgodności prowadzonej działalności z ustawą Prawo Dewizowe – mówi Adrian Łaźniewski.

Aby skorzystać z wymiany walut za pośrednictwem Walutomatu trzeba posiadać 2 rachunki bankowe – walutowy i w złotówkach. Serwis Walutomat posiada swoje rachunki w kilku bankach,
z których wszystkie wpłaty i wypłaty są bezpłatne, są to: PKO BP, Pekao SA, BZ WBK, BRE Bank, a także, od 20 lipca w Banku Millennium.

źródło: informacja prasowa