InterviewBit zgarnął 20 mln dolarów. Absolwenci kursów informatycznych dostają pracę w Google

interviewbit zgarnal 20 mln dolarow absolwenci kursow informatycznych dostaja prace w google
Udostępnij:
InterviewBit, startup z Bangalore, zebrał 20 mln dolarów w jednej z największych rund finansowania serii A w sektorze edukacji. Firma prowadzi zaawansowany internetowy program informatyczny dla absolwentów szkół wyższych i młodych inżynierów.

Startup należy do akceleratorów Surge firmy Sequoia India. InterviewBit (od niedawna Scaler Academy) wykorzysta finansowanie, aby wejść na nowe rynki. Chce także zainwestować w swój program nauczania oraz w produkt do nauki na żywo.

Popularność Scaler Academy

Program InterviewBit ruszył 9 miesięcy temu i działa w oparciu o model dzielenia się dochodami. Studenci wnoszą części opłat przed przystąpieniem do kursu, a resztę po znalezieniu pracy.

Do tej pory na 6-miesięczny program zapisało się ponad 2000 studentów. Startup otrzymał ponad 200 000 zgłoszeń. Kilkuset absolwentów programu znalazło pracę w firmach takich jak Google, Amazon i Microsoft.

W startupie nauczają eksperci z Google, Facebooka, Twittera i Netflixa. Spółka współpracuje z ponad 600 firmami.

Abhimanyu Saxena, współzałożyciel InterviewBit, powiedział, że uczniowie, spędzają na platformie średnio 4-5 godzin dziennie.

Korepetycje u influencera?

Inny startup, brytyjski Scoodle chce pomóc korepetytorom stać się influencerami. Firma otrzymała niedawno 760 tys. dolarów w ramach finansowania pre-seed.

Firma została wprowadzona na rynek pod koniec 2018 r. Platforma umożliwia studentom zamieszczanie pytań, na które potem odpowiadają nauczyciele. Aktywność tutorów wpływa na ich popularność w serwisie.

Scoodle jest pierwszą firmą technologiczną, która dołączyła do akceleratora Uniwersytetu Oxfordzkiego, Oxford Foundry.

Lekcje online dla studentów

Natomiast Outlier.org umożliwia studentom branie lekcji online. Po zaliczeniu materiału studenci mogą wziąć kredyt. W tym roku startup zebrał 11,7 mln dolarów na finansowanie serii A.

Lekcje online przypominają podstawowe zajęcia w szkołach wyższych. Wykłady prowadzą profesorowie i instruktorzy z takich uczelni jak Yale, MIT, Columbia i Cornell. Warsztaty można oglądać w Internecie.

Zajęcia i podręczniki kosztują łącznie 400 dolarów za rok. Zaliczenie wszystkich egzaminów umożliwia wzięcie kredytu na studia na Uniwersytecie w Pittsburghu.