InventionMed i Croma Pharma pracują nad wirtualną strzykawką

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

InventionMed i Croma Pharma pracują nad wirtualną strzykawką

Udostępnij:

InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej zmierzająca na główny rynek GPW,podpisała umowę o współpracy z Croma Pharma GmbH. Firmy będą współpracować przy działaniach związanych z produkcją i komercjalizacją wirtualnej strzykawki – drugiego po TutroDerm projektu rozwojowego spółki.

Croma Pharma GmbH to koncern farmaceutyczny, który zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją produktów z branży dermatologii estetycznej i jest jednym z wiodących ekspertów w dziedzinie medycyny estetycznej w Europie. Firma posiada 12 spółek zależnych na czterech kontynentach oraz ponad 70 placówek handlowych i partnerów na całym świecie.Specjalizuje się w przemysłowej produkcji strzykawek z kwasem hialuronowym –jest właścicielem najbardziej zaawansowanej na świecie linii do ich napełniania.

W myśl zawartej umowy, InventionMed projektując wirtualną strzykawkę, będzie bazować na rozwiązaniach dostarczanych przez Croma Pharma. Strony będą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, a przedstawiciele austriackiej firmy wejdą do rady naukowej polskiej spółki. Kontakty biznesowe oraz skala działalności Croma Pharma umożliwi InventionMed łatwiejszy dostęp do światowych rynków, w szczególności Europy Zachodniej, Australii i obu Ameryk, w zakresie dystrybucji symulatorów medycznych.

– Współpraca z austriacką firmą to dla nas szansa na szybszy rozwój wirtualnej strzykawki. Specjaliści Croma Pharma posiadają bogatą wiedzę i doświadczenie z dziedziny medycyny estetycznej, które pomogą nam na dokładnie odwzorować realne procedury związane ze wstrzykiwaniem substancji podskórnych w wirtualnym świecie. A później również w komercjalizacji wirtualnej strzykawki. – komentuje Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

Wirtualna strzykawka to rewolucyjne na skalę światową urządzenie – sprzęt szkoleniowy dedykowany przyszłym specjalistom z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Symulator medyczny pozwoli na ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych. Urządzenie wyeliminuje możliwość wystąpienia komplikacji zdrowotnych u pacjentów, wpłynie również na skrócenie tzw. krzywej uczenia. Projekt otrzymał dofinansowanie od Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji w ramach FunduszuBadań i Wdrożeń. Masowa komercjalizacja tego produktu zaplanowana jest na przełom 2020/21 roku.

– Wierzymy, że współpraca z Croma przełoży się na zwiększenie skali działalności oraz rozpoznawalności spółki na globalnym rynku, a w konsekwencji również na osiągane wyniki finansowe – dodaje Tomasz Kierul.

W ostatnim czasie spółka rozpoczęła również rozmowy o współpracy z firmą HaptX. Zaawansowane rozwiązania z dziedziny VR i robotyki pozwolą na udoskonalenie symulatorów medycznych tworzonych przez InventionMed. W pierwszej kolejności firmy zamierzają podjąć wspólne działania w zakresie opracowania i komercjalizacji wirtualnej strzykawki. Równolegle, InventionMed planuje budowę innowacyjnego na skalę światową Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł. Jeszcze w tym roku InventionMed planuje zmianę rynku notowań z NewConnect na rynek główny GPW.