InventionMed rozpoczyna budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

InventionMed rozpoczyna budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji

Udostępnij:

InventionMed, technologiczna firma z branży medycznej, ma pozwolenie na budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR. „Wirtualny szpital” to projekt dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju w kwocie 16 mln zł.

W listopadzie ubiegłego roku spółka dokonała zakupu nieruchomości o łącznej powierzchni 2072 mkw.

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy budowę innowacyjnej na skalę światową inwestycji. Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy, czyli „Wirtualny szpital” będzie miejscem, które pozwoli na kształcenie przyszłych lekarzy z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistościkomentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed.

Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy będzie pierwszą tego typu inwestycją na świecie. „Wirtualny szpital” umożliwi testowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych stworzonych w oparciu o VR (virtualreality) i AR (augmentedreality) oraz autorską technologię InventionMed podwójną immersję.

Wstępny projekt zakłada budowę 5-kondygnacyjnego budynku. Całkowita wartość projektu to 29,5 mln zł. Realizację projektu wspiera notowana na NewConnect spółka SoftBlue. W maju ub.r. firmy zawarły list intencyjny w tej sprawie. SoftBlue udostępni zasoby technologiczne, a także wesprze InventionMed swoim wieloletnim doświadczeniem branżowym.