Invento Capital inwestuje milion zł w eventowy startup Gridaly

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Invento Capital inwestuje milion zł w eventowy startup Gridaly

Udostępnij:

Startup oferujący technologię do organizacji eventów online i hybrydowych otrzymał wsparcie funduszu Invento Capital w wysokości 1 mln zł. Gridaly chce zrewolucjonizować branżę eventową, a pozyskane środki planuje przeznaczyć na badania nad zaangażowaniem uczestników podczas wirtualnych wydarzeń oraz na stworzenie narzędzi, które pozwolą je zwiększać.

Gridaly to platforma w modelu SaaS służąca do organizacji wydarzeń online, która powstała w drugiej połowie 2020 roku jako odpowiedź na nową sytuację w branży eventowej spowodowanej pandemią COVID-19. Przez ostatni rok swojej działalności startup Gridaly pomógł zorganizować polskim i zagranicznym klientom kilkadziesiąt wirtualnych eventów o różnym charakterze, m.in. targi innowacji, konferencje dydaktyczne i branżowe, kongresy naukowe, webinary czy dni otwarte uczelni wyższych.

– Wsparcie finansowe funduszu Invento Capital pozwoli nam rozbudować zespoły IT oraz customer engagement. Rozpędzamy się i chcemy realizować jeszcze więcej projektów, rosnąć jeszcze szybciej. Ten rok rozpoczęliśmy z jedenastoma osobami na pokładzie, a dzięki Invento Capital mamy plan, by w najbliższym czasie podwoić tę liczbę – informuje Michał Ratajczak, współtwórca i COO startupu. Otrzymane dofinansowanie o wartości 1 mln zł pomoże startupowi nie tylko w powiększeniu zespołu, ale również w zrealizowaniu badań nad aktywnością uczestników biorących udział w wydarzeniach online i hybrydowych na platformie Gridaly oraz w stworzeniu narzędzi, które posłużą organizatorom do zwiększania zaangażowania np. poprzez elementy grywalizacji.

– Obserwowaliśmy rozwój branży eventów online i hybrydowych od początku pandemii i wierzymy, że technologia, którą dysponuje Gridaly, jest unikalna. Chcieliśmy mieć taki startup w naszym portfelu, bo doskonale wpisuje się w nasze zainteresowania, a potencjał projektu jest duży – mówi Sven Zagała, partner w Invento Capital.