Invento Capital wspiera ekologiczną platformę crowdfundingową Planet Heroes

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Invento Capital wspiera ekologiczną platformę crowdfundingową Planet Heroes

Udostępnij:

Z początkiem czerwca br. Invento Capital pozyskało nową inwestycję: platformę ekologiczną Planet Heroes, która otrzyma wsparcie w ramach funduszu seedcapital.

Planet Heroes to pierwsza platforma crowdfundingowa o charakterze ekologicznym. Projekt został stworzony w Polsce przez grupę młodych przedsiębiorców i specjalistów z różnych branż, którzy szukali rozwiązania problemu braku motywacji ludzi do sprzątania po sobie śmieci. W marcu 2019 pomysłodawcy wzięli udział w maratonie zielonych startupów: Green Startup Marathon, organizowanym w ramach Forum ONZ ds. Nauki i Polityki ws. Środowiska w Nairobi i otrzymali nagrodę za najbardziej innowacyjny zielony startup. Prace nad projektem dynamicznie ruszyły, a Planet Heroes miało swoją premierę podczas GEO Week 2019 w Australii.

Platforma działa globalnie i umożliwia użytkownikom publikację swoich akcji sprzątania. Dzięki modelowi crowdfundingu i współpracy z operatorami płatności, użytkownicy mogą wysyłać sobie dotacje finansowe w ramach wsparcia. W pierwszym roku funkcjonowania, do Planet Heroes dołączyło ponad 4500 nowych użytkowników z całego świata, którzy tworzą akcje sprzątania w swoich lokalnych społecznościach.

Inwestycja w Planet Heroes wpisuje się w misję Invento Capital, jaką jest wspieranie impactowych rozwiązań i innowacji, które mają szansę zmieniać rzeczywistość na lepsze. Wsparcie funduszu pozwoli zespołowi na wprowadzanie kolejnych technologii i rozwój platformy.