InvestSuite zdobył 3 mln euro. Łączne finansowanie startupu to już 9 mln euro

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

InvestSuite zdobył 3 mln euro. Łączne finansowanie startupu to już 9 mln euro

Udostępnij:

InvestSuite właśnie pozyskał 3 mln euro. Startup powstał w 2018 roku i do tej pory łącznie zdobył 9 mln euro. Firma pomaga instytucjom finansowym przyspieszyć ich cyfrową transformację i jest obecna w 6 krajach na świecie, w tym w Polsce.

InvestSuite posiada swoją główną siedzibę w Leuven w Belgii, jednak działa również w Londynie, Sydney, Warszawie, Kopenhadze, Madrycie i Amsterdamie. Mimo, że działa zaledwie od 2018 roku zdążyła już pozyskać klientów korporacyjnych w wielu krajach na czterech kontynentach. Od marca firma zwiększyła zatrudnienie z 25 do 45 osób. 

– Szansa dla nas przyszła właśnie teraz, gdy pandemia znacznie przyspieszyła transformację cyfrową w kluczowych obszarach usług finansowych na całym świecie. Finansowanie pozwala nam doskonalić cyfrowe możliwości naszych klientów – powiedział w komunikacie Bart Vanhaeren, dyrektor generalny i współzałożyciel InvestSuite.

Czym jest InvestSuite?

Firma oferuje chmurowe, modułowe rozwiązania WealthTech i InvestTech. Klient może wybrać gotowe rozwiązanie lub wraz z zespołem InvestSuite dostosować je do swoich konkretnych potrzeb. Przykładowo Robo Advisor umożliwia instytucjom finansowym oferowanie osobistych porad finansowych wielu klientom jednocześnie. Self Investor to platforma inwestycyjna zaprojektowana z myślą o inwestorach detalicznych. Natomiast StoryTeller to sposób na zarządzanie portfelem klienta przy wykorzystaniu technologii uczenia maszynowego. 

– Cieszymy się, że możemy współpracować z InvestSuite, firma ta wniesie ogromną wartość do instytucji finansowych w przyspieszaniu ich cyfrowej transformacji, oferując pakiet zorientowanych na klienta rozwiązań WealthTech. Ponieważ przestrzeń zarządzania majątkiem odczuje gwałtowny wzrost, cieszymy się, że możemy być częścią skalowalnej firmy o silnych możliwościach realizacji – skomentował Faisal Al Bitar, Innovation Hub Manager & Head of AB Accelerator Program.

W 2019 roku InvestSuite znalazło się wśród 11 najbardziej obiecujących startupów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej. Zostały one wybrane spośród niemal 200 zgłoszeń do 3. edycji programu akceleracyjnego Startup Collider