Inwestorzy rozdadzą przedsiębiorcom 100 milionów dolarów na rozwój produktów wearable

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Grupa inwestycyjna Formation 8 stworzyła fundusz dedykowany jedynie przedsiębiorcom tworzącym hardware. W puli znalazło się aż 100 milionów dolarów. A zgromadzone środki finansowe mają być przekazane startupowcom produkującym gadżety wearable.

Duże pieniądze tylko dla hardware’u

Grupa inwestycyjna venture capital z Doliny Krzemowej Formation 8 wesprze finansowo startupowców tworzących nowe technologie. Jak poinformował serwis Business Insider, fundusz stworzony przez Joe’a Lonsdale’a, Briana Koo’a i Jima Kima w najbliższym czasie skupi się na udzielaniu pomocy przedsiębiorcom którzy zajmują się głównie budowaniem innowacyjnego sprzętu. Inwestorzy z Formation 8 przygotowali dla nich fundusz, na który składa się pokaźna suma.

Pula pieniędzy, o której mowa to aż 100 milionów dolarów. Środki finansowe mają zostać w pełni wykorzystane na rozwój produktów takich jak wearable oraz inteligentne urządzenia dla domów i mieszkań. Joe Lonsdale, współzałożyciel Formation 8 uważa, że stworzony przez niego fundusz jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem skupiającym się jedynie na startupowcach tworzących hardware.

Wnuk założyciela LG Electronic pomoże osiągnąć sukces

Spółki, które podejmą współpracę z Formation 8 oprócz pomocy finansowej mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne. Ale to nie wszystko, ponieważ zespół inwestorów oferuje swoim podopiecznym pomoc w nawiązywaniu biznesowych kontaktów. Tak było z firmą Oculus VR. Wówczas Brian Koo, wnuk założyciela LG Electronic oraz członek Formation 8 pomógł zespołowi startupowców skontaktować się z przedstawicielami Samsunga.

Dotychczas Formation 8 wsparło dwadzieścia osiem spółek, w tym wcześniej wspomnianą firmę Oculus VR, Addapter oraz AKA Study. Właścicielom funduszu zależy na angażowaniu się jedynie w projekty, które podejmują się rozwiązywania globalnych problemów. Ponadto inwestorzy chcą stworzyć szansę rozwoju dla innowacyjnych przedsięwzięć, które dzięki wykorzystaniu nowych technologii będą mogły zaistnieć na arenie międzynarodowej.

fot. flickr.com/techcrunch | CC by 2.0