Inwestycje.pl udziałowcem w Finansosfera.pl

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

7 czerwca Inwestycje.pl, spółka notowana na NewConnect (rynku akcji GPW), istniejąca na polskim rynku mediów internetowych od ponad 7 lat, nabyła mniejszościowy pakiet udziałów w Finansosfera Sp. z o.o., wydawcy grupy serwisów finansowych z porównywarką finansosfera.pl na czele.

7 czerwca Inwestycje.pl, spółka notowana na NewConnect (rynku akcji GPW), istniejąca na polskim rynku mediów internetowych od ponad 7 lat, nabyła mniejszościowy pakiet udziałów w Finansosfera Sp. z o.o., wydawcy grupy serwisów finansowych z porównywarką finansosfera.pl na czele. Strony nie ujawniły kwoty transakcji.

Finansosfera.pl to niezależna porównywarka usług finansowych, której głównym zadaniem jest dostarczanie rzetelnej informacji na temat produktów bankowych dostępnych na polskim rynku. Serwis generuje dużą liczbę raportów i rankingów, które pomagają użytkownikom w dokonaniu właściwego wyboru poszukiwanych usług, a ocena produktów oparta jest na  niezależnych opiniach wystawianych przez samych Internautów. Na portalu można również skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów w zakresie najkorzystniejszych opcji kredytowania nieruchomości czy budowania portfela dobrych oszczędności.

Rafał Tomkowicz, Dyrektor Zarządzający w spółce: Grupa Inwestycje.pl to uznana marka na rynku, która od dłuższego czasu stale gości w notowaniu TOP 20 Megapanelu w kategorii Biznes/Finanse/Prawo. Wierzymy, że związanie się z tak doświadczonym partnerem to wielka szansa na rozwój, ale przede wszystkim ogromna możliwość zwiększenia zasięgu samej porównywarki oraz kolejnych projektów opracowywanych w ramach działalności serwisu. Dla przypomnienia, w styczniu tego roku w spółce udziały nabyła również szczecińska spółka „Red-Sky” (wydawca m.in. filestube.com), której głównym zadaniem jest optymalizacja strony technicznej serwisu oraz zapewnienie odpowiedniej promocji dla obcojęzycznych wersji portalu.

Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Inwestycje.pl: Zaangażowanie Inwestycje.pl w Finansosfera.pl to kolejny etap realizacji strategii spółki w zakresie zwiększania zasięgu Grupy Inwestycje.pl. Zgodnie z naszymi zapowiedziami szykujemy się do przejęć kilku portali internetowych. Chcemy, by w parze z intensywnym rozwojem organicznym szedł wzrost poprzez fuzje i przejęcia. Porównywarka finansowa finansosfera.pl stanowi doskonałe uzupełnienie naszej oferty w zakresie pośrednictwa w sprzedaży produktów finansowych (Pasaż Finansowy Inwestycje.pl).

Jak zapowiada Rafał Tomkowicz, w ciągu najbliższych 3 miesięcy grupa odda do użytku jeszcze co najmniej 2 serwisy, ale zaznacza również, że działania spółki będą bardzo mocno skoncentrowane na budowaniu strony przychodowej spółki.

źródło: informacja prasowa