iPhone 14 – co wiemy o przyszłym modelu Apple’a na ten moment?

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

iPhone 14 – co wiemy o przyszłym modelu Apple’a na ten moment?

Udostępnij:

iPhone 13 nie okazał się rewolucją na rynku smartfonów – w zasadzie względem poprzedniego modelu wprowadzono raczej niewielkie zmiany, przez co właściciele iPhone’ów 12 nie czują, że coś tracą. Co nas jednak czeka podczas premiery iPhone’a 14?
Kosmetyczne zmiany między iPhonem 12 a 13 mogą zwiastować, że kolejny produkt giganta z Cupertino okaże się znacznie bardziej spektakularną premierą. Mimo że iPhone 14 ukaże się na rynku dopiero w przyszłym roku, czołowi leaksterzy już zdradzają, czego możemy się spodziewać po kolejnej premierze. Co wiemy na ten moment i czy faktycznie nowe urządzenia z jabłkiem będą powiewem świeżości w świecie technologii?

Nowy wygląd

Według Marka Gurmana z Bloomberga, iPhone 14 będzie produktem, w którym zobaczymy największy redesign iPhone’a od czasów modelu Apple iPhone X. Przede wszystkim w końcu ma zniknąć znienawidzony przez użytkowników notch – trzeba jednak wziąć pod uwagę ta zmiana może dotyczyć jedynie modeli Pro. Natomiast Ming-Chi Kuo ,  ceniony analityk, który w temacie Apple’a myli się wyjątkowo rzadko, twierdzi, że przyszłoroczny iPhone 14 będzie miał ekran z niewielkim otworem na aparat do selfie zamiast dużego wcięcia.

iPhone 14: wizualizacja Jon Prosser & RendersbyIan

Face ID pod ekranem

Drugą informacją, która może zainteresować fanów marki, jest ta dotycząca sensorów odpowiedzialnych za rozpoznawanie twarzy. Zdaniem leakerów, Face ID ma być zatopiony pod wyświetlaczem i tym samym zupełnie niewidoczny. Jednak tu także pojawia się plotka, że takie rozwiązanie będzie zarezerwowane tylko dla iPhone’a 14 Pro.

 

iPhone 14 Pro Max: wizualizacja (FrontPageTech.com / RendersByIan)

Aparat 48 Mpix

Czy kolejny iPhone może mieć jeszcze lepszy obiektyw niż w dotychczasowych modelach? Wszystko wskazuje na to, że tak. Apple podobno zamierza zwiększyć rozdzielczość aparatu z 8 na 12 Mpix, co zdecydowanie wpłynie na jakość wykonywanych zdjęć. Być może pojawi się również opcja rejestrowania filmów w 8K.

iPhone 14: wizualizacja FrontPageTech

Czy warto zatem czekać z zakupem nowego smartfona i wyglądać z niecierpliwością na iPhone’a 14? Biorąc pod uwagę wyżej wymienione plany można by pomyśleć, że nie do końca – zmiany obejmą przede wszystkim wygląd i aparat. Nigdy jednak nie wiadomo, czym jeszcze Apple może nas zaskoczyć.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem