IT Business Solutions - startupy na targach

it business solutions startupy na targach
Udostępnij:
O targach IT Business Solutions, które odbędą się już 1 czerwca 2012 roku w Hotelu Marriott w Warszawie, rozmawiamy z Arturem Moczarskim, organizatorem tego wydarzenia.

O targach IT Business Solutions, które odbędą się już 1 czerwca 2012 roku w Hotelu Marriott w Warszawie, rozmawiamy z Arturem Moczarskim, organizatorem tego wydarzenia.

Jaka jest główna idea targów IT Business Solutions?

ITBS to prestiżowe wydarzenie wyznaczające nowy kierunek organizacji spotkań branżowych IT w Polsce. Naszym założeniem jest stworzenie idealnie dopasowanej platformy spotkań B2B, na płaszczyźnie której firmy będą miały okazję zaprezentować swoje rozwiązania wyselekcjonowanej grupie potencjalnych odbiorców.

To pierwsza edycja targów czy były już wcześniejsze?

Targi ITBS są naszym nowym projektem. Do tej pory jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów prowadzonych przez naszą firmę są niewątpliwie targi Kariera IT, w których zapisy na najbliższe 4 edycję są już zamknięte z uwagi na brak wolnych miejsc.

Branża IT rozwija się świetnie, a co za tym idzie branżowych eventów (targi, konferencje, itp.) jest coraz więcej. Co wyróżnia IT Business Solutions?

Specjalizujemy się w organizacji targów "zamkniętych", podczas których prowadzimy kwalifikowaną rejestrację uczestników. Przy każdym wydarzeniu gwarantujemy min. 300 zwiedzających. Wydarzenia należące do grupy CareerCon charakteryzują się wysokobudżetową promocją - nasze targi reklamujemy w skali ogólnopolskiej, dzięki temu większość naszych imprez zamyka się w liczbie ponad 500 wyselekcjonowanych uczestników.

Jakie kryteria musi spełniać wystawca, żeby zaprezentować się na targach ITBS? Ile firm już się zgłosiło i jakie?

Podczas naszych targów szczególny nacisk kładziemy na promocję firm działających w obszarze rozwoju oraz utrzymania systemów informatycznych. Naszą ofertę kierujemy do firm specjalizujących się we wspieraniu samego procesu wytwórczego oprogramowania dedykowanego, co obejmuje analizę indywidualnych potrzeb, proces wytwórczy oraz zapewnienie odpowiedniej jakości tworzonych rozwiązań, czyli kompleksowe planowanie i realizację testów. Obecnie prowadzimy rozmowy z wieloma firmami.

Ile kosztuje udział w ITBS?

Uczestnictwo w naszych targach jest bezpłatne. Wystarczy się zarejestrować na stronie http://careercon.pl/itbs/warszawa/rejestracja

Czy startupy chętnie występują na tego typu imprezach, czy może to domena firm z ugruntowaną pozycją na rynku?

Tak. Startupy stanowią dużą część firm, które wystawiają się na naszych targach. Jest to olbrzymia szansa, by zaprezentować swoje rozwiązania przedstawicielom innych firm, porównać strategie i oferty konkurencji oraz promować swoją firmę w skali ogólnopolskiej.

Jak wygląda agenda targów? Czy zaplanowane są wydarzenia dodatkowe, np. szkolenia, wykłady czy prelekcje?

W czasie targów będą prowadzone spotkania-prelekcje, w których udział weźmie każdorazowo ponad 70 uczestników. Wykłady są podzielone na 3 panele powiązane tematycznie:

  • IT Solutions – panel mający na celu przedstawienie nowinek technologicznych, trendów i ciekawostek IT.
  • IT Business – panel mający na celu ukazanie uczestnikom obecnej sytuacji na rynku inwestycyjnym i w gospodarce.
  • Leadership training – panel mający na celu zaprezentowanie uczestnikom tematów z zakresu doskonalenia umiejętności miękkich, prowadzenia projektów itp.

Dziękuję za wywiad!

Dziękuję za rozmowę i serdecznie zapraszam do udziału w naszych targach.

Rozmawiamy z Arturem Moczarskim, organizatorem targów