”IT – wojny i innowacje” – spotkanie ICT LAB-MARKET pod skrzydłami Netcampa

it wojny i innowacje spotkanie ict lab market pod skrzydlami netcampa
Udostępnij:
Technopark Pomerania już po raz drugi we współpracy z Fundacją Netcamp zaprasza na inspirujące spotkanie pasjonatów nowych technologii, pt. ”IT – wojny i innowacje” – konferencja ICT LAB-MARKET pod skrzydłami Netcampa już 18 października w Szczecinie.

Technopark Pomerania już po raz drugi we współpracy z Fundacją Netcamp zaprasza na inspirujące spotkanie pasjonatów nowych technologii, pt. ”IT – wojny i innowacje” – konferencja ICT LAB-MARKET pod skrzydłami Netcampa już 18 października w Szczecinie.


Już w czwartek, 18 października o godzinie 18:00, kolejne inspirujące spotkanie IT w Szczecinie, na które zaprasza Fundacją Netcamp wspólnie z Technoparkiem Pomerania i GOS Polska. Celem spotkań Netcamp, które mają już swoją tradycję i wielu stałych uczestników, jest integracja lokalnej branży IT, interesująca dyskusja i dzielenie się wiedzą. To swobodne, otwarte konferencje, prezentacje ciekawych projektów, zwłaszcza startupów, a także możliwość poznania nad czym pracują firmy internetowe w regionie.

Październikowe spotkanie otworzy Rafał Malujda, który opowie o wojnach patentowych w branży IT. Marzena Zasińska-Igła wyjaśni, jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w IT. Z kolei Paweł Spychalski pokaże, jak naprawdę działają wyszukiwarki internetowe, a Hubert Dyba przedstawi zarządzanie innowacjami w firmie i powie, na jakie projekty będzie można wkrótce otrzymać unijne pieniądze. Partnerem spotkania jest Technopark Pomerania w ramach współfinansowanego ze środków UE projektu „ICT LabMarket – od wynalazku do produktu”.

Apple, HTC, Samsung, RIM, Google, Motorola i wielu innych – to główni sprawcy współczesnych wojen patentowych. System ochrony własności intelektualnej został stworzony w określonym celu, "patent wars" mają również swój cel, ale jest on zupełnie inny. Prezentacja odpowie na pytanie, jaki jest aktualny stan tych wojen i do czego mogą one doprowadzić w przyszłości. Szczegóły konfliktów patentowych przedstawi Rafał Malujda, prowadzący w Technoparku kancelarię prawną specjalizującą się w tematyce nowych technologii i prawie patentowym.

Dlaczego wiele firm IT ma problemy z rekrutacją odpowiednich pracowników, jakie błędy popełniamy najczęściej przy rekrutacji? Jak przetrwać na rynku pracy w czasach kryzysu? Czym jest personal i employer branding oraz dlaczego jest tak ważny? O rekrutacji w branży IT dla pracodawcy i pracownika opowie Marzena Zasińska-Igła z agencji LSJ.

Google rządzi i dzieli na rynku wyszukiwarek internetowych od 14 lat. Wykończyło konkurencję, a teraz dzielnie walczy z nim Bing. Niestety nie zapowiada się, aby sytuacja miała się szybko zmienić. Dlaczego? Wyszukiwarka to niby prosta sprawa: okienko w które wpisujemy wyszukiwany tekst, silnik wyszukiwania pełnotekstowego, roboty przemierzające zakątki Internetu i miliardy dolarów pojawiające się na koncie bankowym, jak powiedziałby programista - automagicznie*. W prezentacji Pawła Spychalskiego będzie o tym, dlaczego nie jest to jednak takie proste.

Czy innowacja zawsze jest kwestią przypadku czy przebłysku geniuszu? Okazuje się, że światowi liderzy w swoich branżach do innowacji podchodzą w sposób zaplanowany, strategiczny. Każdy z nas również może świadomie obrać kurs na innowacje i wyjść na pozycję lidera! Prezentacja Huberta Dyby z RCIiTT to szybki wgląd w temat innowacji, od ogółu do szczegółu. Celem ma być zachęcenie do spojrzenia na swoją działalność poprzez pryzmat innowacji, pokazanie podejścia Outcome-Driven Innovation, jak pracować strategicznie nad innowacjami i co tak naprawdę o nich sądzić. Czy program Inteligentny Rozwój oznacza więcej unijnych pieniędzy na innowacje i jakie pomysły będą finansowane.

Spotkanie odbędzie się w Free Blues Club (ul. Powstańców Wielkopolskich 20). Wstęp wolny po rejestracji na Netcamp.pl

Po prezentacjach zaplanowano czas na branżowe rozmowy przy pizzy. Zapraszamy!

Rejestracja na stronach Netcamp.pl - http://www.netcamp.pl/2012/10/pazdziernikowy-netcamp-o-wojnach-patentowychrekrutacji- w-it-oraz-zarzadzaniu-innowacjami-w-biznesie/

źródło: informacja prasowa