iTaxi podjęło współpracę z Green Taxi Olsztyn

Dodane: 21.09.2021

Informacja prasowa

iTaxi podjęło współpracę z Green Taxi Olsztyn

Udostępnij:

iTaxi umacnia swoją pozycję na polskim rynku. Firma właśnie podjęła strategiczną współpracę z Green Taxi Olsztyn, liderem wśród korporacji taxi działających w Olsztynie i jego okolicach. Ostatnio do iTaxi dołączyło Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe z Warszawy oraz Wicar Taxi z Dolnego Śląska. To jednak nie koniec rynkowej ekspansji. W najbliższych miesiącach mają zostać ogłoszone kolejne inwestycje.
W wyniku fuzji przedsiębiorstwo Green Taxi Olsztyn zostanie włączone do struktur iTaxi.pl. Wspólna lokalna flota kierowana będzie przez Arkadiusza Trzeciaka, dyrektora Green Taxi, a zlecenia w tym regionie będą realizowane przez dotychczasowych kierowców firmy. Usługi będą świadczone pod nazwą Green Taxi – iTaxi.

iTaxi coraz mocniej stawia na technologie co w aspekcie konsolidacji rynku pod marką iTaxi jest niezwykle istotne. Ostatnio do zarządu dołączył dotychczasowy dyrektor IT – Gaweł Boguta. Firma zmieniła też niedawno  formę prawną, przekształcając się w spółkę akcyjną. Wcześniej działalność była prowadzona w ramach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Synergia iTaxi z Green Taxi umożliwi jeszcze bardziej efektywne zarządzanie największą flotą taksówek w Olsztynie, która liczyć będzie ponad 200 pojazdów. Istotne jest także, że Green Taxi to przede wszystkim flota głównie hybrydowych pojazdów (to blisko 60 proc. wszystkich aut). W związku z formalnym włączeniem Green Taxi w struktury iTaxi.pl, z dniem 1 października 2021 roku wszystkie prawa i obowiązki, dotyczące świadczenia usług przewozu osób taksówkami, wykonywane dotychczas pod marką Green Taxi, przejmuje iTaxi.pl.

To już kolejne wzmocnienie floty iTaxi w tym roku. Ostatnio do sieci dołączyło Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe Sp. z o. o., jedna z najstarszych warszawskich korporacji taksówkarskich. Z końcem września br. planowane jest pełne włączenie aktywów MPT w systemy i strukturę iTaxi.

 Z kolei w połowie br. do platformy iTaxi dołączyła firma Wicar Taxi, jeden z liderów rynku taksówkowego na Dolnym Śląsku, działający na terenie Wrocławia i Legnicy. Ta konsolidacja istotnie wpłynęła na dostępność usług świadczonych przez blisko 400 licencjonowanych taksówkarzy.  Warto pamiętać, że jeszcze w listopadzie 2019 r. firma iTaxi przejęła jednego z liderów rynku Małopolski – krakowską sieć Radio Taxi Barbakan.

– W planach mamy kolejne fuzje. Obecnie prowadzimy negocjacje z kilkunastoma podmiotami w całym kraju – podkreśla Jarosław Grabowski.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem