iZettle pozyskało 60 mln euro. Szykuje się do ekspansji i przejęcia innych spółek

Dodane: 18.01.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Szwedzki fintech iZettle udostępnia aplikację mobilną i nowoczesny czytnik kart płatniczych, który można podłączyć do smartfona. Dzięki urządzeniu, sprzedawcy mogą zrezygnować z tradycyjnych terminali. Spółka pozyskała 60 mln euro.

Na zdjęciu: Jacob de Geer, CEO iZettle | fot. materiały prasowe 

Ekspansja i akwizycja 

Przedstawiciele spółki wyjaśniają, że przeznaczą część zdobytego kapitału na rozwój oferty i wsparcie swoich klientów, czyli głównie małych przedsiębiorstw z Europy i Ameryki Łacińskiej. Zamierzają także pojawić się na kolejnych rynkach oraz wspominają o akwizycji. Jak na razie jednak nie wiadomo, które kraje ich interesują i które firmy planują przejąć w tym roku. 

Kilka miesięcy temu szwedzki fintech kupił startup z Londynu Intelligentpos, dzięki któremu właściciele sklepów i restauracji mogą zmienić iPada w terminal sprzedażowy POS i za jego pomocą obsługiwać gości. Przy tej okazji iZettle zapewniło, że po połączeniu obu spółek, będzie oferować nie tylko narzędzia płatnicze, ale także te wspierające proces sprzedaży i obsługi klientów. 

Wycena: 500 mln dolarów 

Zamknięta właśnie runda finansowania jest piątą na koncie spółki ze Szwecji. W sierpniu 2015 roku również pozyskała 60 milionów euro i podniosła tym samym swoją wycenę do 500 milionów dolarów. Wówczas przedstawiciele startupu pochwalili się nowym urządzeniem, tym razem z kolei zdradzili, że do ich zespołu dołączyła Maria Hedengren, która objęła funkcję dyrektora finansowego. 

Zdaniem dyrektora generalnego iZettle Jacoba de Geera, jest ona świetnie przygotowana do tej roli, ponieważ wcześniej pracowała dla podobnych firm technologicznych. Liczy, że dzięki niej spółka, której przewodzi, rozwinie się szybciej i osiągnie tegoroczne cele. Są nimi ekspansja na nowych rynkach i akwizycje. 

Aplikacja i czytnik kart 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem