Izrael zachwycił niemiecki akcelerator

Dodane: 05.08.2014

Karolina Halik

Udostępnij:

Plug and Play, działający od 2013 roku niemiecki akcelerator Axel Springer, rozpoczął czwartą rundę programu. Liczba uczestników tej edycji zmniejszyła się, ale za to jest bardziej międzynarodowa – siedem z ośmiu startupów pochodzi z zagranicy.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

W poprzednich trzech edycjach dominowały niemieckie przedsięwzięcia. W tej dominują kraje spoza Niemiec. Większość zakwalifikowanych projektów pochodzi z Izraela, Irlandii i Austrii. Poznaj uczestników czwartej rundy programu akceleracyjnego:

 • Broadsay (Izrael) – platforma ułatwiająca niezależne transmisje live debat, przemówień i spotkań. Jest to sposób na ułatwienie twórcom treści dzielenia się nimi z konsumentami. Serwis jest dostępny w dowolnym miejscu oraz na dowolnym urządzeniu.

Emerald (Izrael) – program umożliwiający przetwarzanie zdjęć do celów medycznych, co usprawni wczesne wykrywanie raka skóry. Oprogramowanie znane również pod nazwą DermaCompare jest skierowane do lekarzy i pacjentów.

 • GetJob (Izrael) – aplikacja dopasowująca osoby poszukujące pracy i potencjalnych pracodawców na podstawie lokalizacji. Program w intuicyjny sposób umożliwia zgłoszenie swojej kandydatury oraz zdobycie informacji o ofertach pracy. Aplikacja jest dostępna na systemy iOS oraz Android.

 • Incend (Irlandia) – platforma umożliwiająca dzielenie się wynikami badań oraz treściami edukacyjnymi, np. wideo, podcastami, artykułami i blogami naukowymi. Incend przekazuje wiedzę zebraną w różnych formatach w jednym miejscu. Użytkownicy mają także możliwość dyskutowania na forum.

 • Room.me (Niemcy) – platforma do poszukiwania mieszkań do wynajęcia na całym świecie. Aplikacja stanowi także pomoc dla osób szukających współlokatorów.

 • Shopeat (Izrael) – serwis konwertujący ulubione przepisy na listy zakupów i synchronizujący je z urządzeniami mobilnymi. Utworzenie rozpiski jest możliwe dzięki wklejeniu jednej linii kodu na stronie z przepisem.

 • Vicomi (Izrael) – platforma mierząca emocje użytkowników w stosunku do określonych treści i udostępniająca dane wydawcom. Dzięki serwisowi komentarze przedstawione są w formie graficznej z uwzględnieniem kolorów odpowiadającym uczucia odbiorcy.

 • Zizooboats (Austria) – serwis i społeczność umożliwiające wypożyczanie łódek na całym świecie. Zizoo ułatwia kontakt i wymianę doświadczeń pomiędzy użytkownikami. Platforma umożliwia ocenianie łódek i tworzy rankingi.

 • Akcelerator Plug and Play istnieje od 2013 roku. Do tej pory w przedsięwzięciu wzięło udział 25 projektów. 80% startupów wspartych przez akcelerator z dwóch pierwszych edycji otrzymało dofinansowanie. W ubiegłym miesiącu zakończyła się trzecia, z której 10 zespołów negocjuje umowy z potencjalnymi inwestorami. Wśród nich znalazły się m.in. Adincon, Orat.io, Stunn i Truffls.

  W październiku rozpocznie się piąta runda programu. Kolejna grupa startupowców otrzyma szansę na rozwój swojego pomysłu w sercu Berlina. Program gwarantuje również coaching, warsztaty, networking oraz 25 000 euro na pracę nad projektem. Zgłoszenia można nadsyłać do 29 sierpnia 2014 roku.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem