Jabra Evolve 65e – słuchawki stworzone do rozmów biznesowych

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Jabra Evolve 65e – słuchawki stworzone do rozmów biznesowych

Udostępnij:

Gwar miasta i hałas w środkach transportu często przeszkadzają w przeprowadzeniu rozmowy z klientem lub współpracownikiem. To zadanie mają ułatwić biznesowe słuchawki Jabry, które gwarantują profesjonalny dźwięk potwierdzony certyfikatem UC.

Nie zawsze wszystko da się ustalić mailowo, czy na spotkaniach – czasem pilne tematy trzeba omówić telefonicznie i w biegu. W dzisiejszych czasach, gdy często podróżujemy i przemieszczamy się, jest to całkowicie normalne, że sięgamy po słuchawki i w drodze omawiamy z klientami i pracownikami najpilniejsze tematy. Nie wszystkie jednak słuchawki spełniają nasze wymagania w takich sytuacjach – często okazuje się, że są niezbyt wygodne, nie nadają się do długich rozmów i szybko się rozładowują (oczywiście jeśli są bezprzewodowe).

Wydaje się jednak, że w końcu znaleźliśmy optymalny model, dzięki któremu nasze biznesowe rozmowy staną się dużo bardziej przyjemne.

Jabra Evolve 65e to przede wszystkim wygoda. Ten zestaw słuchawkowy możemy nosić na szyi praktycznie cały dzień – dzięki lekkiej, silikonowej konstrukcji łatwo zapomnieć, że w ogóle mamy je na sobie. Gdy telefon będzie zadzwoni, poczujemy delikatne wibracje urządzenia i wtedy po prostu wkładamy słuchawki. Słuchawki nie męczą uszu – przez 2 godziny ciągłego słuchania muzyki, nadal czuliśmy się komfortowo.

Jeśli chodzi o czas rozmawiania to udało nam się “wisieć na słuchawce” przez 1,5 godziny i w tym czasie wszystko przebiegło bez jakichkolwiek zakłóceń. Nic w tym oczywiście dziwnego – model Evolve 65e ma certyfikat Skype for Business i UC, co oznacza, że niezmiennie zapewnia doskonały dźwięk i wysoką jakość rozmów. Te jakże ważne cechy szczególnie mocno docenią ci, którzy często przebywają poza biurem i wiedzą co to znaczy, gdy rozmowę przez telefon zakłócają odgłosy ulicy czy szum wiatru. W tym wypadku Jabra nas nie zawiodła i nawet na głośnej hali targowej słyszeliśmy doskonale naszego rozmówcę.

Nie sposób nie wspomnieć o bardzo rozbudowanej aplikacji Jabra Sound+ , która została stworzona do współpracy ze wszystkimi modelami słuchawek tego producenta. Dzięki niej możemy dostosować dźwięk i jakość połączenia do otoczenia, w którym właśnie się znajdujemy. Co to znaczy? Możemy ustawić dokładne parametry dźwięku, które są dopasowane do różnych sytuacji: do odsłuchu muzyki, podróżowania i podczas wytężonej, wymagającej skupienia pracy.

O jakości dźwięki jednak świadczą przede wszystkim głośniki, które nie wszystkim przypadną do gustu. Nowy model Jabry może nie jest skierowany do audiofili – szerokość pasma głośnika to 20 Hz do 20 KHz, a więc tzw. doły i góry są wycięte, a wyeksponowany jest przede wszystkim środek. Tak wyśrodkowana skala pozwala na mocne podkreślenie głosu w utworach, co wcale nie powinno dziwić w przypadku słuchawek, które zostały stworzone przede wszystkim do rozmów. Z tego powodu wybieramy te słuchawki do rozmów telefonicznych, a nie do słuchania muzyki, w której chcemy się delektować dźwiękiem.

Na jakość dźwięku z pewnością wpływają także dopasowane wkładki douszne (nie wypadają nawet podczas biegu), które zapewniają pasywną redukcję szumu, filtrując odgłosy z zewnątrz. W momencie gdy nie chcemy się dźwiękowo izolować, wówczas przydaje się funkcja Hear Through, która pozwala słuchać muzyki i jednocześnie zachowywać ciągły kontakt z otoczeniem. Przyznamy, że obie opcje warto wykorzystywać na co dzień – wygłuszenie jest świetne do pracy w przestrzeniach coworkingowych i typu open space, ale na ulicy zawsze włączamy Hear Through, aby cały czas wiedzieć, co się wokół nas dzieje.

Bateria tych słuchawek zapewnia pracę przez 8 godzin trwania rozmów i aż 13 godzin słuchania muzyki, czyli jak dla nas wystarczająco długo. Jeśli chodzi o obsługę to pod ręką zawsze mamy przyciski do odbierania i kończenia rozmów, a także do regulowania głośności i sterowania utworami. To co jeszcze bardzo nam się spodobało to mała czerwona lampka, która może się automatycznie włączać podczas każdej rozmowy telefonicznej lub słuchania muzyki. Dzięki niej osoby z zewnątrz wiedzą, że w danej chwili nie powinny nam przerywać, a my możemy przez zakłóceń kontynuować pracę lub konwersację.

Inną istotną zaletą było dla nas to, że nie mieliśmy żadnego problemu ze sparowaniem Jabry z naszymi smatfonami (iPhone i Samsung), a także z PC. Słuchawki mogą zostać zapamiętane przez 8 urządzeń. Co więcej, okazało się, że wszystkie zestawy głośnomówiące marki funkcjonują ze wszystkimi najpopularniejszymi internetowymi usługami połączeń głosowych, czyli chociażby ze Skype for Business, Cisco Jabber czy Google Hangouts, z których regularnie korzystamy.

Podsumowując, model Jabry nie zachwycił nas jakością dźwięku podczas odtwarzania muzyki, ale co do jakości rozmów nie mamy żadnych zastrzeżeń. Przyznamy, że po tym okresie testowym całkowicie przekonaliśmy się do słuchawek bezprzewodowych, które gwarantują duży komfort i swobodę.

Autorką zdjęć jest Agata Ruszkowska