Jabra wprowadza do oferty kompaktowe słuchawki z aktywną redukcją szumów (ANC)

Dodane: 23.09.2020

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Coraz więcej wymaga się dzisiaj od producentów słuchawek – muszą być nie tylko wygodne i zapewniać dobrą jakość dźwięku, ale także powinny wygłuszać otoczenie. Nic więc dziwnego, że Jabra dodała ANC do jednego ze swoich najlepszych modeli.
Słuchawki stają się nieodłącznym elementem pracy zdalnej – coraz częściej rozmawiamy przez nie ze współpracownikami, ale także dzięki nim lepiej się skupiamy na pracy podczas słuchania muzyki. Na rynku szukamy takich modeli, które zapewnią dobrą jakość dźwięku i „odetną” nas od szumów płynących z otoczenia. Tę potrzebę dobrze rozumie Jabra, która w końcu dodała technologię Jabra Advanced ANC (Active Noise Cancellation) do swoich produktów z serii Elite.

Aktywna redukcja szumów będzie teraz dostępna w bezprzewodowym modelu Elite 75t (w wersji zwykłej i Active), który do tej pory dysponował tylko HearThrough. Uaktualnienie wzbogacone o ANC dotyczy nie tylko wszystkich słuchawek, które dopiero trafią do sprzedaży, ale także tych, które zostały zakupione już wcześniej. Oznacza to, że dotychczasowi użytkownicy będą mogli aktywować funkcję ANC za pomocą bezpłatnej aktualizacji OTA (Over-the-air) korzystając z aplikacji mobilnej Jabra Sound+.

Ale to nie wszystko – w związku z wprowadzeniem nowej technologii Jabta wypuściła całkowicie nowy model – Jabra Elite 85t, który również został wyposażony w technologię Jabra Advanced ANC TM , eliminującą hałas jeszcze skuteczniej niż standardowe słuchawki Jabra z ANC. Wszystko za sprawą dwóch chipsetów w słuchawkach dousznych, które zapewniają nie tylko efektywność ANC, ale też optymalne przetwarzanie dźwięku.

Model ten należy do najmniejszych słuchawek dousznych z wysokiej klasy funkcją ANC, dzięki której wszędzie można znaleźć ciszę i prywatność, a także z funkcją podsłuchiwania dźwięków z otoczenia (HearThrough). Obie te funkcje można w pełni regulować, a inżynierowie Jabra zadbali o naturalność dźwięku oraz ograniczyli poczucie izolacji dzięki półotwartej konstrukcji i większej liczbie mikrofonów ANC (po trzy na każde ucho: dwa z zewnątrz i jeden wewnątrz). Co więcej, słuchawki mają też ulepszoną ochronę przed szumem wiatru, dzięki czemu wyraźne rozmowy można prowadzić wszędzie.

Długość działania tego modelu także powinna być satysfakcjonująca – słuchawki Elite 85t na baterii są gotowe do działania nawet przez 5,5 godziny z włączoną funkcją ANC lub do 25 godzin przy użyciu etui ładującego (z włączoną funkcją ANC) i do 31 godzin z wyłączonym ANC.

Dostępność słuchawek Jabra Elite 85t może być różna w zależności od rynku, ale rekomendowana cena rynkowa będzie wynosić 229 EUR / 229 USD. W Polsce model ten pojawi się w drugiej połowie czwartego kwartału 2020 r.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem